Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Субота, 20 Липня 2024 року

Каталог звісток

Фільтр звісток:

Звістка з відео?

Пам'ятна монета

За повідомленням офіційної ФБ сторінки НБУ

Газета

Цьогоріч минає 10 років від початку української реформи децентралізації. ЄС визнав її як одну із найуспішніших в Україні. Війна випробувала цю реформу на міцність, адже вже понад 10 років Україна чинить опір російській агресії, два з яких – у надскладних умовах повномасштабного вторгнення. Усі територіальні громади в певній мірі відчули війну на собі: хтось першим опинився на шляху загарбницької армії і зумів вистояти, відбити ворожий удар і не пустити ворога далі, хтось, на жаль, опинився на деякий час під окупацією, але продовжив піклуватися про своїх жителів і підтримувати все українське, хтось надав прихисток незліченній кількості ВПО, а хтось подав руку допомоги тим населеним пунктам, які вже звільнила з окупації українська армія. Редакція газети вирішила поставити 5 запитань до 6 голів ОТГ, щоб показати рівень стійкості та спроможності нашого місцевого самоврядування. Ми вже писали про Сергіївську, Петрівсько-Роменську, Великобудищанську та Краснолуцьку громади. Наступна зустріч відбулася з головою Лютенської територіальної громади Володимиром Омельченко. Він розповів про те, як формувалася, функціонує та розвивається громада, якою він керує.

Новікова Світлана

Юна гадячанка Єва у свої 10 років є прикладом для багатьох дорослих людей. З перших днів повномасштабного вторгнення вона шукала способи бути корисною у боротьбі з ворогом і знайшла! Нині Єву легко впізнають на вулицях рідного міста, адже вона часто збирає донати на ЗСУ, влаштовуючи справжні концерти живої музики. Завдяки співу і грі на скрипці дівчинці вже вдалося задонатити на армію понад 60 тисяч гривень.

Зигун Зоя

Перша газета в Гадячі була надрукована в 1906 році. Відтоді й ведеться літочислення гадяцького видавництва, а паралельно з ним і історія газети, адже вони тісно пов'язані і відображають розвиток одне одного ось уже понад 100 років. Сьогодні пропонуємо вам третю, останню частину спогадів Катерини Ходикіної (дівоче прізвище Грицина), робітниці набірного цеху гадяцької друкарні з 1940 року. Стиль написання та авторську мову збережено.

Газета

Молоді люди залишають свою громаду і не повертаються? Молодь «пасивна» і нічого «не хоче»? Дійсно, проблеми відтоку молоді та її пасивності характерні для багатьох країн, але Європейський Союз знайшов ефективні шляхи їх вирішення через створення молодіжних консультативно-дорадчих органів. Запровадження подібних інструментів в Україні може стати потужним кроком для залучення молоді до активного громадського життя, розвитку місцевих спільнот та зменшення відтоку молоді. Якщо у громаді є діюча Молодіжна рада, то скоріш за все, місцева влада готова до системної та прозорої молодіжної політики. А це означає, що громада не помилилась на останніх виборах.

Новікова Світлана

Поетка, письменниця, драматургиня. Народи- лася 16 листопада 1956 року в селі Млини Гадяцького району Полтавської області.

Недовіс Олександр

Сильний і сміливий Костянтин пише сильні і потужні вірші. Пропонуємо і вам ознайомитися з частиною творчості українського захисника.

Газета

Спогади про одного із наших Героїв

Дейна Ганна

Людмила Розсоха, краєзнавиця, м. Миргород

Газета

Гадяччина має багато земляків, які прославили її далеко за межами України… Серед них жінки: гадячанка Ольга Петрівна Косач (у дівоцтві Драгоманова) та римарівчанка Віра Іванівна Баринова - Кулеба. Ольга Петрівна - знана письменниця, Віра Іванівна – видатна художниця. Їм не довелося зустрітися при життю (Віра Іванівна народилася через вісім років після відходу у вічність Ольги Косач). Цьогоріч їх поєднали гадяцький край та краснолуцькі пейзажі.

Орлова Ірина