Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Середа, 17 Квітня 2024 року
25 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ЛІКВІДАЦІЮ НАСИЛЬСТВА ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ЖІНОК.
25 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ЛІКВІДАЦІЮ НАСИЛЬСТВА ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ЖІНОК.
Фото Анна Завийборода
Фото Анна Завийборода

25 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ЛІКВІДАЦІЮ НАСИЛЬСТВА ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ЖІНОК.

Ми на крок стали ближче до цивілізованого світу!

20 червня 2022 року Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як Стамбульська конвенція.

Це доленосне рішення було прийнято у найбільш складні для України часи й на тлі повідомлень та звинувачень російських військових у сексуальному насильстві щодо жінок, дітей та чоловіків в Україні. І тому таке рішення під час війни  є критично важливим і своєчасним, ніж будь-коли.

Марина Говорухіна, експертка зі стратегічних комунікацій кампанії "За Стамбульську конвенцію", виділила головні п'ять змін, які цей документ може принести Україні.

  1. Раніше жертви домашнього насилля мали звертатися до різних фахівців - слідчих, лікарів, психологів, юристів. Не всі знали, як правильно себе вести з жертвами насилля, а тепер їх навчатимуть.

"Держава має створити єдину установу, де людина може отримати комплексну підтримку в одному місці, й всі ці служби мають між собою координуватися"

Якби конвенція почала діяти ще до війни, багато людей, які постраждали від насилля російських військових, отримали б більш фахову допомогу, зазначає експертка.

  1. Раніше жінкам не було куди йти від кривдника. Притулки, які існували, фінансували переважно громадські організації, і цього було замало.

"Тепер постраждалі повинні мати доступ до притулку в найближчому місті цілодобово і зможуть залишатися там з дітьми"

Ці притулки також має фінансувати держава. Норма - одне сімейне житло на 10 тисяч населення.

  1. Раніше домашнє насилля розслідували лише тоді, якщо про нього заявить жертва. Але реалії такі, що жінки не завжди подавали заяви на своїх чоловіків. Або могли забрати її під тиском чоловіка.

Після ратифікації розслідуватимуться усі випадки, незалежно від того, хто про них заявив.

"Якщо сусіди почують крики за дверима і викличуть поліцію, та має перевірити».

  1. До ратифікації жертви не могли вимагати грошей у кривдника - тепер з'явиться компенсація.
  2. Раніше домашнє насильство в присутності дитини не вело до позбавлення батьківських прав, хіба що насильник вже був засуджений за умисні дії стосовно дитини.

"Тепер батьківські права можуть бути обмежені, якщо насильство відбулося в присутності дитини або стосовно неї".

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок.

В цей день уряди країн, міжнародні, громадські  організації, засоби масової інформації здійснюють заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми. Особливо важливо це в  умовах широкомасштабної війни, коли  ця проблема  стає  ще актуальнішою, адже спостерігається загострення домашнього насильства через агресивну поведінку і стрес. Так, лише за перше півріччя 2022 р. кількість звернень на Національну гарячу лінію сягнуло понад 17 000 порівняно з 10 000 звернень попереднього року.

Не стали осторонь і ми, колектив газети та громадськість і запланували тематичні заходи, які будемо висвітлювати на сторінках медіа. А зараз пропонуємо переглянути за посиланням фото, де ми спробували привернути увагу до проблеми насильства по відношенню до жінок.

Національна гаряча лінія Ла Стради з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.

Номери гарячої лінії – 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

Національна гаряча лінія для дітей та молоді працює за номером  0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

Дзвінки приймаються безкоштовно, анонімно та цілодобово.

Автор статті

Стрічка звісток

Ковальов Віталій
Новікова Світлана
Новікова Світлана
Пинчук Віталіна
Газета