Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Середа, 29 Травня 2024 року
5 років виповнюється єдиному в Полтавській області музею-аптеці в Рашівці
5 років виповнюється єдиному в Полтавській області музею-аптеці в Рашівці

5 років виповнюється єдиному в Полтавській області музею-аптеці в Рашівці

Тривалість життя сперматозоїдів триває всього три дні, вірус грипу живе три тижні, жаби можуть жити до чотирьох років, а круки – до п’ятнадцяти. А єдиний в Полтавській області музей-аптека відзначає свій перший ювілей – 5 років! РК поспілкувався з творцями музею-аптеки в Рашівці, щоб дізнатися, чого навчили їх ці роки.

 

Не боятися мріяти. Все почалося з мрії. У 2019 році виникла ідея зберегти інструментарій та меблі, якими вже ніхто не користувався. Коли авторка музею Юлія Кобізька почала розбирати старі комірчини, виявилося, там зберігаються і книги, і нагороди, і предмети побуту колишніх аптекарів. Все це набуло нової цінності. Так виникла мрія створити музей, який розповідає про 130 років аптечної справи в Рашівці.

Шукати однодумців. З самого початку багато людей підтримувало ідею створення музею, але мало хто вірив, що це втілиться. Поступово все змінилося. Сьогодні невелика, але надійна команда працює над збереженням і розширенням колекції, співпрацює фондами, архівами, ЗМІ, продовжує досліджувати історію і відкривати щось нове.

Ділитися досвідом. Туристи, які приходять до музею, то лише одна частина аудиторії, з якою треба працювати. Інша – це колеги з різних музеїв, журналісти, громадські активісти, культурні діячі. Саме завдяки їм забезпечується підтримка та якісна реклама. Обмін досвідом з такими закладами, як Гадяцький історико-краєзнавчий музей, Національний музей медицини України, Центр охорони та досліджень пам'яток археології (Полтава) дають можливість наповнити роботу музею новими яскравими подіями.

Берегти історію. Історія музею почалася в 2019 році, історія аптеки - в 1892, історія самої будівлі - у 1886. Збирати пазли з дат і подій - захоплива справа, яка вимагає терпіння. А ще відповідальності, бо всі дослідження треба зберегти для майбутніх дослідників. За 5 років клопіткої роботи світ побачило два видання книг про історію не лише аптеки, але й лікарні в Рашівці. Це важлива робота, адже сільська медицина має свої особливості, цікавинки, які варто берегти.

Бути сучасними. В декого є думка, що музеї – це нудно. Але для тих, кому цікаве саме життя нудно не буде ніде. Автори музею-аптеки в Рашівці вирішили приваблювати гостей не лише екскурсіями. Тут проводяться квести для дітей та експерименти з безпечної хімії, які цікаві і дорослим. А останні півроку екскурсії ведуть два хлопчаки з місцевої школи, які в цьому знайшли своє нове захоплення і так стали родзинкою музею.

Готувати щось нове. Зміни – не нормально, зміни – це необхідно, це запорука самого життя. Наперекір поширеній думці, музейна колекція постійно змінюється і розширюється. Сюди потрапляють не лише т.з. нові старі експонати, але й несподівані цікавинки. Наприклад, за останній туристичний сезон у музеї з’явилася ціла колекція з лялькових аптекарів та аптекарок. Це роботи місцевих майстринь, які чудово пасують до колекції дитячих малюнків, що з кожним роком лише збільшується.

Музей-аптека в Рашівці – це не лише про туризм і знання. Автори проекту хочуть, щоб музейні кімнати дарували подорож в минуле, спонукали думати про майбутнє і любити теперішнє. Яким би суперечливим воно не було, життя триває.

Фото із життя музею-аптеки

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Страшко Надія
Ященко Валентина
Дейна Ганна
Новікова Світлана
Новікова Світлана
Новікова Світлана