5 запитань головам громад: як живе та функціонує Краснолуцька громада
Історія створення громади
Краснолуцька ТГ утворилася у січні 2019 року. Спочатку, до її складу входило 5 сільських рад: Краснолуцька, Римарівська, Сватківська, Малопобиванська, Гречанівська. У 2020 році також приєдналася і Ціпківська сільська рада. Всього ТГ складається з 19 населених пунктів, тобто 4 старостинських округів.
На території громади функціонує 4 школи та 5 дитячих садочків.
Фінансова спроможність
У 2023 році бюджет громади складав 69 мільйонів 75 тисяч, з яких 72, 6% , або ж 47 мільйонів - це власні надходження у бюджет. На одного мешканця громади припадає 11 850 гривень.
Торік громада увійшла до рейтингу громад Полтавщини з високою фінансовою спроможністю.
Виклики для громадян під час війни
Як і кожна громада, Краснолуцька активно працює на допомогу Збройним Силам України та підтримку мобілізованим.
Також у громаді проживають ВПО, зокрема ті, хто переїхав після початку повномасштабного вторгнення з різних куточків України. Є переселенці з Маріуполя та інших окупованих міст.
Влада намагається створити комфортні умови для того, щоб вони залишилися у громаді. Зокрема, через фонд підтримки підприємництва і через грантові програми, а також допомагають у розвитку бізнесу.
Про плани відновлення
Нещодавно на території громади реалізували два екологічні проєкти громадських ініціатив. Зокрема, створили «Зелений клас» на території Сватківського старостинського округу та екологічний парк-локацію активно-здорової дитини у Красній луці на загальну суму 376 тисяч гривень.
Крім того, у громаді залучають грантові кошти. У 2024 році подали проєкт для створення «Лебединого берегу» у межах субгранту, який реалізується відповідно до Європейського зеленого курсу.
Також громада активно співпрацює з фондом підтримки підприємництва. Зокрема, був випадок, коли до керівництва ТГ звернулася жінка-переселенка з Маріуполя, щоб отримати допомогу на відновлення бізнесу. Завдяки співпраці з фондом, їй надали 300 тисяч для того, щоб вона могла розвивати свою справу на території Краснолуцької ТГ.
У майбутньому в громаді планують продовжувати розвивати малий та середній бізнес, а також сприяти залученню інвестицій. Вже відомо, що один із підприємців планує відкрити аптеку на території громади і готує все необхідне для цього.
У 2024 році Молодіжна рада при громаді виграла конкурс мінігрантів на розвиток молодіжної політики.
Розбудова місцевої демократії
У громаді створена Молодіжна рада, яка займається реалізацією молодіжної політики. Також молодь бере активну участь у функціонуванні громади та створенні необхідних умов для її підтримки та розвитку.
Сесії сільської ради завжди проходять у відкритому форматі, тому всі охочі можуть приходити та висловлювати свою думку.
Також час від часу виникають громадські обговорення, тож у громаді намагаються прислухатися до думки жителів.
Громада продовжує розвиватися, створювати умови для залучення коштів, підтримувати місцеве населення та Збройні Сили України, які наближають нашу перемогу.
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
Стрічка звісток
- 18
- 319
- 133
- 145
- 345
- 445
- 185
- 81
- 294