5 запитань головам громад: як живе та функціонує Лютенська громада
Історія створення громади
Лютенська громада була створена 19 листопада 2020 року шляхом об’єднання 4 сільських рад: Лисівської, Рашівської, Соснівської та, власне, Лютенської. До складу входить 12 населених пунктів, але у трьох із них не проживає жодної людини.
Населення громади складає 5134 особи.
Фінансова спроможність
Дохідна частина бюджету громади у 2024 році становить понад 66 млн грн.
Видаткова - понад 75 мільйонів гривень.
Завдяки співпраці з Укрнафтогазом, громада має значну фінансову спроможність. Компанія допомагає реалізувати різні проєкти, які громада не може реалізувати лише за свій бюджет.
Виклики для громадян під час війни
У Лютенській громаді запроваджена Комплексна програма підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх сімей та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України. Вона містить матеріальну допомогу пораненим військовим, родинам загиблих, надання соціальних, освітньо–культурних та медичних послуг, вшанування пам'яті загиблих учасників війни, УБД, військовослужбовців, призваних на військову службу по мобілізації у зв’язку військовою агресією російської федерації проти України, зокрема встановлення меморіальних дошок.
Крім того, громада допомагає військовим частинам, які потребують цього. У межах місцевої цільової Програми «Територіальна оборона» виділено вже 932 тис.грн для закупівлі трьох квадрокоптерів – 582 тис.грн та субвенція військовим частинам – 350 тис.грн.
Для ВПО, які проживають на території Лютенської ТГ, передбачено безкоштовне харчування дітей у закладах освіти, надання гуманітарної допомоги.
Про плани відновлення
Громада активно залучає грантові кошти, бере участь у різних проєктах та співпрацює з різними організаціями. До прикладу, завдяки успішній співпраці з Укрнафтогазом, ТГ змогла придбати подрібнювач гілок, який використовують для опалювання навчального закладу. Також придбали трактор за 1 млн гривень для чищення снігу.
Крім того, громада взяла участь в проєкт «Курс на Незламність» для створення чотирьох теплиць на території громади, які дозволяють забезпечувати продукцією не тільки заклади освіти, але й воїнів ЗСУ та їх родини.
Завдяки іншим проєктам допомагають розвиватися закладам культури та підтримують їхні ініціативи, обладнують школи та опорні заклади, будують дитячі майданчики в межах громади.
Взявши участь у державній програмі для облаштування укриттів, громада отримала 7 мільйонів для ремонту укриття у Лютенському опорному ліцеї.
Також найближчим часом у громаді планує розпочати роботу офіцер громади, якому придбали автомобіль, а у Лютеньці відкрили пожежне депо.
Розбудова місцевої демократії
У старостинських громадах функціонують громадські організації. Зокрема, «Рашівська громада», яка активно долучається до різних проєктів.
У громаді функціонує молодіжна рада, проводяться громадські обговорення, запроваджуються електронні консультації та петиції.
«Рідний край. Газета Гадяцького земства»
свіжі випуски кожні два тижні.
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
Передплатити