Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Четвер, 12 Грудня 2024 року
5 запитань головам громад: як живе та функціонує Лютенська громада
5 запитань головам громад: як живе та функціонує Лютенська громада

5 запитань головам громад: як живе та функціонує Лютенська громада

Цьогоріч минає 10 років від початку української реформи децентралізації. ЄС визнав її як одну із найуспішніших в Україні. Війна випробувала цю реформу на міцність, адже вже понад 10 років Україна чинить опір російській агресії, два з яких – у надскладних умовах повномасштабного вторгнення. Усі територіальні громади в певній мірі відчули війну на собі: хтось першим опинився на шляху загарбницької армії і зумів вистояти, відбити ворожий удар і не пустити ворога далі, хтось, на жаль, опинився на деякий час під окупацією, але продовжив піклуватися про своїх жителів і підтримувати все українське, хтось надав прихисток незліченній кількості ВПО, а хтось подав руку допомоги тим населеним пунктам, які вже звільнила з окупації українська армія. Редакція газети вирішила поставити 5 запитань до 6 голів ОТГ, щоб показати рівень стійкості та спроможності нашого місцевого самоврядування. Ми вже писали про Сергіївську, Петрівсько-Роменську, Великобудищанську та Краснолуцьку громади. Наступна зустріч відбулася з головою Лютенської територіальної громади Володимиром Омельченко. Він розповів про те, як формувалася, функціонує та розвивається громада, якою він керує.

Історія створення громади

Лютенська громада була створена 19 листопада 2020 року шляхом об’єднання 4 сільських рад: Лисівської, Рашівської, Соснівської  та, власне, Лютенської. До складу входить 12 населених пунктів, але у трьох із них не проживає жодної людини.

Населення громади складає 5134 особи.

 

Фінансова спроможність

Дохідна частина бюджету громади у 2024 році становить  понад 66 млн грн.

Видаткова  - понад 75 мільйонів гривень.

Завдяки співпраці з Укрнафтогазом, громада має значну фінансову спроможність. Компанія допомагає реалізувати різні проєкти, які громада не може реалізувати лише за свій бюджет.

 

Виклики для громадян під час війни

У Лютенській громаді запроваджена Комплексна програма підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх сімей та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України. Вона містить матеріальну допомогу пораненим військовим, родинам загиблих, надання соціальних, освітньо–культурних та медичних послуг, вшанування пам'яті загиблих учасників війни, УБД, військовослужбовців, призваних на військову службу по мобілізації у зв’язку військовою агресією російської федерації проти України, зокрема встановлення меморіальних дошок.

Крім того, громада допомагає військовим частинам, які потребують цього. У межах місцевої цільової  Програми «Територіальна оборона» виділено вже 932 тис.грн для закупівлі трьох квадрокоптерів – 582 тис.грн та субвенція військовим частинам – 350 тис.грн.

Для ВПО, які проживають на території Лютенської ТГ, передбачено безкоштовне харчування дітей у закладах освіти, надання гуманітарної допомоги.

 

Про плани відновлення

Громада активно залучає грантові кошти, бере участь у різних проєктах та співпрацює з різними організаціями. До прикладу, завдяки успішній співпраці з Укрнафтогазом, ТГ змогла придбати подрібнювач гілок, який використовують для опалювання навчального закладу. Також придбали трактор за 1 млн гривень для чищення снігу.

Крім того, громада взяла участь в проєкт «Курс на Незламність» для створення чотирьох теплиць на території громади, які дозволяють забезпечувати продукцією не тільки заклади освіти, але й воїнів ЗСУ та їх родини.

Завдяки іншим проєктам допомагають розвиватися закладам культури та підтримують їхні ініціативи, обладнують школи та опорні заклади, будують дитячі майданчики в межах громади.

Взявши участь у державній програмі для облаштування укриттів, громада отримала 7 мільйонів для ремонту укриття у Лютенському опорному ліцеї.

Також найближчим часом у громаді планує розпочати роботу офіцер громади, якому придбали автомобіль, а у Лютеньці відкрили пожежне депо.

 

Розбудова місцевої демократії

У старостинських громадах функціонують громадські організації. Зокрема, «Рашівська громада», яка активно долучається до різних проєктів.

У громаді функціонує молодіжна рада, проводяться громадські обговорення, запроваджуються  електронні консультації та петиції.

Авторка статті
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
0
Долучитися може кожен і кожна, хто поділяє наші цінності та вірить у Перемогу України!
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС УКРПОШТИ
61565

«Рідний край. Газета Гадяцького земства»
свіжі випуски кожні два тижні.

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Передплатити

Стрічка звісток