Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Субота, 20 Липня 2024 року
Чому саме депутат має відстоювати ваші права у органах місцевого самоврядування
Чому саме депутат має відстоювати ваші права у органах місцевого самоврядування

Чому саме депутат має відстоювати ваші права у органах місцевого самоврядування

Ми продовжуємо розповідати про структуру та обов’язки органів місцевого самоврядування. Сьогодні поговоримо про те, чому саме депутат має відстоювати ваші права у органах місцевого самоврядування.

Для декого стане відкриттям, що вся повнота влади у громаді не належить голові. Про це чітко нам говорить закон України про місцеве самоврядування. Саме депутати є вашими офіційним представником у міській раді, які мають і мусять відстоювати позицію громади при прийнятті рішень. Якщо ви зауважите, що наша політична система не досконала і часто трапляється так, що від депутатів нічого не залежить, то я можу з вами погодитись, але це трапляється тільки в тих випадках, коли депутати не знають своїх прав. Постійно чую від людей, що звертатися до свого депутата не має сенсу, бо він нічого не хоче робити і взагалі, він відстоює тільки свій інтерес, а про людей не думає. Але навіть такі переконання не привід забувати про те, що саме депутат має працювати над тим, щоб на вашій вулиці працювало освітлення, робилися тротуари, дороги або  встановлювалися дитячі майданчики.

Саме депутати розглядають та приймають програму соціально – економічного розвитку громади та бюджет. І саме вони мають подбати, щоб у цих двох документах були відображені інтереси своїх виборців та громади загалом! У цій статті ми розглянемо покрокову інструкцію, як звернутися до свого депутата.

Для початку, нам потрібно сказати про те, що існують різні звернення громадян. Загалом їх є три види:

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Тепер про те, як виможете звернутися до свого представника. Загалом у вас є різні варіанти. Наприклад, ви можете звернутися усно на прийомі або зателефонувати йому, але найкраща форма звернення –  письмова. Вони можуть бути написаними від руки, надрукованими або електронними. Саме останній варіант є найпростішим та найшвидшим. Тому про нього детальніше.

Щоб подати звернення електронного формату, вам потрібно його правильно оформити. У ньому має бути вказано:

- Прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання

- Суть вашого звернення

- Зазначити дату

- Зазначити електронну поштову адресу на яку можна надіслати відповідь

При подачі такого звернення, електронний цифровий підпис не вимагається, але він має бути, якщо ви подаєте звернення у паперовій формі.  Приклад звернення ви можете знайти на офіційному сайті вашої громади у вкладці «Електронна форма звернень громадян».

Якщо трапилось так, що ви не знаєте, який саме депутат представляє вашу вулицю у раді, то це потрібно з’ясувати. В цьому вам допоможе сайт громади. Переходимо до вкладки «Міська влада» , потім «Міська рада» та «Депутати». Саме тут ви знайдете список депутатів, їх номери телефонів та перелік вулиць, які за ними закріплені.

Отже, у вас вже готове звернення і ви дізналися, хто ваш депутат, залишається лише зателефонувати йому та повідомити, що ви хочете надіслати йому свою пропозицію, зауваження чи скаргу і узгодити питання на який електронний ресурс це надіслати.

— “Ці матеріали опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Недовіс Олександр
Газета
Дейна Ганна
Орлова Ірина