Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Середа, 29 Травня 2024 року
ЧИМ ВАЖЛИВА ПОСАДА СЕКРЕТАРЯ РАДИ ТА ЯКІ ЙОГО ФУНКЦІЇ
ЧИМ ВАЖЛИВА ПОСАДА СЕКРЕТАРЯ РАДИ ТА ЯКІ ЙОГО ФУНКЦІЇ

ЧИМ ВАЖЛИВА ПОСАДА СЕКРЕТАРЯ РАДИ ТА ЯКІ ЙОГО ФУНКЦІЇ

Структура та обов’язки органів місцевого самоврядування

Ми продовжуємо розповідати про структуру та обов’язки органів місцевого самоврядування. Сьогодні мова піде про секретаря сільської, селищної та міської ради.

Якщо про існування виконавчого комітету мало хто знав, то із секретарем все інакше. Всі знають, що він є, але не розуміють, які функції він виконує, або применшують його роль у структурі ради.

Секретар обирається радою з числа депутатів за пропозицією голови громади через таємне голосування. Також пропозицію щодо кандидатури секретаря можуть вносити на розгляд й депутати, якщо їх кількість складатиме не менше, ніж половина від обраного складу. Але це тільки за умов, що депутати не підтримали пропозицію голови, голова громади не вніс кандидатуру на посаду секретаря протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії, або достроково припинилися повноваження секретаря, і голова на наступній черговій сесії після цього не вніс на розгляд ради нову кандидатуру на цю посаду. Існують і інші умови, з якими ви можете ознайомитися у ст. 50 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”. Якщо відштовхуватися від наших реалій, то ці винятки ніколи не використовують депутати та зазвичай згодні із запропонованою кандидатурою голови.

Секретар ради – це насправді важлива та необхідна посада в системі органів місцевого самоврядування, оскільки він може виконувати повноваження голови громади згідно ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, якщо той був звільнений із посади сільського, селищного чи міського голови у зв’язку з достроковим припиненням повноважень або його смерті, а також якщо він не може здійснювати свої повноваження.

Ще однією з функцій секретаря є організація підготовки сесій ради, питань, що вносяться на розгляд депутатів, а потім забезпечення оприлюднення проектів рішень ради у відповідності до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Також можна сказати, що дана посада є містком між підрозділами ради, депутатами й громадськістю, оскільки він забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, а також координує діяльність постійних та інших комісій ради, якщо голова громади віддав відповідне доручення.

Не менш важливим є те, що секретар забезпечує зберігання офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням територіальної громади, та забезпечує доступ до них особам, яким це право надано у встановленому порядку.

“Цей матеріал про секретаря ради, його важливість та функції, опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Страшко Надія
Ященко Валентина
Дейна Ганна
Новікова Світлана
Новікова Світлана
Новікова Світлана