Дванадцята сорочка
Бабусина сорочка як настільна книга
Вишиванням учителька початкових класів Петрівсько-Роменської школи Ірина Ніженець почала займатися не так давно — лише якихось три роки тому.
Її донька поїхала навчатися у Китай. Під час навчання студенти мали представляти рідні країни. Пані Ірина поставила собі за мету вишити для доньки сукню.
Потім розбомбили Оленівку — СІЗО, де тримали полонених захисників Маріуполя.
Як створювалась сорочка для воїна
Пані Ірина за три роки вже пошила 12 сорочок. Дванадцята була саме для Сергія Кравченка. Ця, дванадцята сорочка, повинна була бути незвичайною: красивою, ніжною, повинна була нагадувати Сергійку рідний край, куди б він у ній не поїхав ( а що він буде її носити , сумнівів не було).
Узор пані Ірина побачила у майстрині Римми Яценко, а та у свою чергу взяла у іншої майстрині — Лідії Бебешко, яка змальовує узори зі стародавніх сорочок.
Пані Ірина модифікувала узор і адаптувала його під традиції гадяцької сорочки — а саме обрала синій колір вишивки і додала вкраплення білого. Уявіть собі, над створенням працювали аж чотири людини — пані Ірина увесь час консультувалася зі своїми наставницями.
Вишиту сорочку пані Ірина віддала Сергієві Кравченкові, коли він приїхав у рідну Петрівсько-Роменську школу на зустріч із учнями та вчителями. Але на цій відновленій гадяцькій сорочці пані Ірина не збирається зупинятися і продовжуватиме традицію її вишивки, примножуватиме її магію. У вишивку український народ закладає свою багатовікову мудрість, знання та спостереження про навколишній світ. На полотні відображаються настрої, вірування, мрії та сподівання як наших предків так і сучасників. Хіба дванадцята сорочка не є тому підтвердженням?
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
Стрічка звісток
- 11
- 19
- 127
- 204
- 43
- 172
- 246
- 287
- 221
- 100