Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
П’ятниця, 17 Січня 2025 року
Георгій Гонгадзе та його роль у розвитку незалежної преси
Георгій Гонгадзе та його роль у розвитку незалежної преси
Георгій Гонгадзе (у чорному костюмі) спілкується із президентом України Леонідом Кучмою. 1999 рік
Георгій Гонгадзе (у чорному костюмі) спілкується із президентом України Леонідом Кучмою. 1999 рік

Георгій Гонгадзе та його роль у розвитку незалежної преси

Георгій Гонгадзе став символом боротьби за правду та незалежність медіа, що змінило українську журналістику назавжди

«Те, що створював Гiя, сьогоднi назвали б медiйними лабораторiями змiн»

До Міжнародного дня солідарності журналістів та до річниці дня народження журналіста Георгія Гонгадзе згадуємо, ким він був та як історія його життя і вбивства змінили Україну.

Георгій Гонгадзе — журналіст, який втілив в життя ідею незалежної преси, створивши сайт «Українська правда». У той час це був простір для вільного обговорення тем, які цензурувалися в традиційних медіа. Його проєкт був не просто новим медіа, а своєрідною лабораторією змін, де суспільство отримало можливість говорити правду.

«Нас об’єднувало прагнення професійного зростання та спільного прориву зі стагнації «совка» у нову, обов’язково вільну, демократичну й заможну історію успіху»,  ці слова Євгена Глібовицького точно передають дух того часу, коли журналісти, активісти і прогресивне суспільство разом боролися за демократичне майбутнє.

Трагічна загибель Гонгадзе стала важливим поштовхом для подій, які змінили країну: акції «Україна без Кучми», Помаранчевої революції, а згодом і Революції Гідності. Країна побачила новий виток змін: активізація  громадського руху та відстоювання свободи слова стали ключовими напрямками цього розвитку, в якому Георгій Гонгадзе став символом боротьби, а його «Українська правда» - прикладом того, як сила слова може змінювати  суспільство.

Справа Гонгадзе викликала обурення не лише в Україні, але й на міжнародному рівні, що створило потужний тиск на тодішню владу. Однак найважливіша зміна — це розуміння, що держава має бути демократичною, а її фундаментом має стати вільна преса.

Без незалежних медіа неможливо побудувати демократію, де влада є підзвітною, а права людини — непорушними. Сила особистості Георгія Гонгадзе настільки велика, що навіть через роки він продовжує об'єднувати українську медіаспільноту та суспільство.

Георгій Гонгадзе як символ боротьби: українські журналісти продовжують його справу в умовах війни

Сьогодні, в умовах війни, українські журналісти і журналістки продовжують говорити правду, попри смертельну небезпеку. Як і Гонгадзе, вони борються за свободу слова у найважчих умовах, ризикуючи своїми життями, щоб країна залишалася незалежною.

Станом на 12 вересня 2024 року від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України окупанти вбили щонайменше 97 представників медіа.

За верифікованими даними НСЖУ та Міжнародної федерації журналістів серед загиблих – 17 медійників і медійниць, які виконували професійні обов’язки; 9 – цивільних жертв; 71 представник і представниця медіа, які мобілізувалися для захисту України у лавах Сил оборони України.

Автор статті
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
0
Долучитися може кожен і кожна, хто поділяє наші цінності та вірить у Перемогу України!
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС УКРПОШТИ
61565

«Рідний край. Газета Гадяцького земства»
свіжі випуски кожні два тижні.

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Передплатити

Стрічка звісток