Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Понеділок, 17 Червня 2024 року
Інститут старости та його повноваження
Інститут старости та його повноваження

Інститут старости та його повноваження

Сьогодні поговоримо про інститут старости, та його повноваження, які прописані у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Коли почалася реформа децентралізації, інститут старости став невід'ємною її частиною, оскільки населені пункти однієї громади можуть розташовуватися за багато кілометрів від політичного центру. Це могло б погано впливати на розуміння потреб та довготривале реагування на проблеми у селах або містечках. Таким чином, староста став голосом людей, які проживають у старостинських округах.

Згідно з законом, людину на цю посаду призначає відповідна рада за поданням голови громади. Проте це відбувається тільки після громадських обговорень у межах старостинського округу. Іншими словами, старосту мають погодити люди, і тільки потім його можуть призначити. Кандидатуру, яку не підтримали, не можна більше виносити на обговорення у цьому окрузі до наступних виборів.

Після затвердження старости, рада уповноважує його діяти в інтересах жителів відповідного старостинського округу.

Тепер розглянемо, як він може реалізовувати покладені на нього обов’язки:

  1. Бере участь у пленарних засіданнях ради, на яких він має право на гарантований виступ.
  2. Може вносити пропозиції до виконавчого комітету ради щодо діяльності на території його округу, підприємств, установ, організацій комунальної власності та здійснює контроль за використанням об’єктів комунальної власності.
  3. Бере участь у підготовці пропозицій до проекту місцевого бюджету для фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу.
  4. Бере участь у підготовці проектів рішень ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території округу, а також слідкує за станом благоустрою та інформує про це органи місцевого самоврядування.

Важливо відзначити, що староста – це не тільки голос, але і людина, яка має допомагати жителям у підготовці документів для подання до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

Також він має сприяти організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення.

При цьому староста повинен звітувати про свою роботу не тільки перед міською радою, але й перед жителями старостинського округу на відкритій зустрічі, щоб жителі могли задати питання, висловити зауваження та внести пропозиції.

“Цей матеріал про інститут старости та його повноваження, опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Кобізька Юлія
Зигун Зоя
Недовіс Людмила
Пинчук Віталіна
П. Яківець
Газета