Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Понеділок, 17 Червня 2024 року
Історія успіху. Інна Оніщенко.
Історія успіху. Інна Оніщенко.

Історія успіху. Інна Оніщенко.

Б`юті – індустрія в Україні дуже популярна. Наші жінки дозволяють собі насолоду доглядом за власною красою. Саме красою. Так як англійське слово б`юті у перекладі і означає «краса», то далі будемо озвучувати тему нашої розмови як «історія успіху в індустрії краси».

Сьогодні наша розмова з Інною Оніщенко, власницею студії краси «Relax», якій першого червня виповнився рік.  Так – так, рік. Я не помилилася. Студія в новому приміщенні відкрилася саме 1 червня 2022 року, уже після повномасштабного вторгнення росіянців на нашу рідну землю.

За цей час майстри  зуміли залучити до своєї студії тисяча п`ятсот сорок три клієнтки. Число, чесно кажучи, мене дуже вразило. Саме про відкриття і розвиток студії і піде наша розмова.

— Інно, як виникла у вас ідея створення саме такого власного бізнесу?
" Колись я працювала касиром в банку «Надра». Поруч був салон краси «Афіна». Я його відвідувала. І якось у розмові з власницею Ренатою я сказала, що уявляю себе майстринею манікюру, майстринею, яка наносить красиві малюнки на нігті жінок. Поговорила та й забула. Робота в банку для мене була стресовою. Разом з чоловіком ми вирішили, що я повинна розрахуватися і дати своєму організмові відпочинок. І так зійшлися зорі, що хвилин за п`ятнадцять до завершення мого останнього робочого дня мені телефонує Рената і пропонує прийти до неї на роботу манікюрницею, пройшовши перед цим навчання у місті Харкові. Без роздумів я погодилася, чим дуже здивувала свого чоловіка. Після навчання почалися трудові будні. І саме на цьому етапі мене дуже підтримала Рената. Я їй дуже вдячна за віру в мене, за підтримку, за рекомендації. Потім була робота в салоні «Формула». Я скористала можливістю свого власного розвитку: там я освоїла педикюр. Цього разу я навчалася вже в Києві. Навчання було дуже цікавим та інтенсивним. Я часто додому приїжджала десь о пів на дванадцяту ночі. Але в Гадяч я повернулася з ґрунтовними знаннями та гарними вміннями майстрині педикюру. "
— Пані Інно, а як прийшла ідея відкрити власний бізнес?
" Після п`яти з половиною років роботи у «Формулі» прийшла шалена втома. Я вирішила взагалі змінити сферу діяльності. Так як я гарно володію технікою макраме, то почала в`язати шатрові гамаки та дитячі люльки, які заколисують дитину маятниковим ходом. Вирішила, що мій бізнес повинен бути саме таким. Я пішла навчатися бізнесу. І тут ми з тренером прийшли до висновку, що культура таких гамаків і дитячих люльок в Україні ще не розвинена, стартувати і розвиватися буде дуже важко, адже ціна такого виробу буде значною, що впливатиме на попит на ринку. І мій тренер, взнавши чим я володію досконало, порадив працювати саме в цьому напрямку. Я зразу скептично поставилася до такої пропозиції, адже не мала стартового капіталу для такого кроку. Але два телефонних дзвінки змінили мою долю: мені запропонували на довгий термін безвідсоткову позику. Я скористалася можливістю і таки вирішила піти з найму і відкрити власну справу. Зразу орендувала маленьке приміщення. Особливості власного здоров`я спонукали мене до комбіпроцедур ( комбіпроцедура – одночасне виконання двох чи трьох процедур, наприклад манікюру та педикюру). Для роботи покликала помічницю. Так у мене з`явилася Аня Чемерис. А далі вже ми перейшли у це більше приміщення і вже рік як у місті працює студія «Relax». "
Юний, але професійний колектив студії «Relax»
— Пані Інно, яку мету Ви ставили перед собою стосовно клієнтів?
" Мої клієнти – це, в основному, жінки. Хоча ми обслуговуємо і чоловіків. Адже не все, що ми робимо – це краса. Наші процедури – це ще й здоров`я ( наприклад той же педикюр ). Жінки мають велике навантаження, шалений ритм життя. І в цій круговерті ще й слідкують за собою. І тому мені хотілося, щоб під час відвідування студії краси жінка могла не тільки отримати певну послугу, а й відпочити: зупинитися, на певний час забути про проблеми і клопоти. Звідси і назва студії. А для цього у нас білий колір, посмішка, доброзичливість, приємна музика і, звичайно, якість роботи "
— Пані Інно, без чого не вийде зі студії «Relax» жоден клієнт?
" Я дуже сподіваюся, що жоден клієнт не вийде зі студії, не отримавши справжнього релаксу. "
— Що Ви робите, щоб клієнти були довгостроковими?
" Для цього у нас розроблена система знижок. З ними можна ознайомитися у нашій студії. Це те, що стосується фінансової сторони. А ще ж є і емоційна складова. Я вже про неї трохи говорила. Клієнт повинен отримати від майстра максимум уваги, позитивне, дружелюбне ставлення. Я завжди говорю своїм майстриням, що ми всі свої проблеми повинні залишати перед входом до студії. У наших стінах повинна панувати посмішка. З іншим підходом до справи людина просто не приживеться у нашому колективі. Тільки чемність, тільки ввічливість, тільки дружелюбність у спілкуванні з клієнтами. "
Клієнти на святі
— Пані Інно, дуже важлива тема для закладів вашого типу – це дотримання санітарних норм обробки інструментів. Як на мене, то це надважливе питання, адже це здоров`я ваших клієнтів. Як у вас вирішується це питання?
" О! Санітарії ми приділяємо багато уваги. Наша сухожарова шафа працює дванадцять годин на добу. У кімнаті, де вона знаходиться, завжди жарко. Але іншого шляху у нас не буде. Найближчим часом, сподіваюся, вирішиться питання автоклаву. "
— Я знаю, що ви відкрили студію у Полтаві? Чи є різниця між організацією роботи студій у Полтаві та Гадячі?
" Різниця колосальна. Якщо в Гадячі добре працює «сарафанне радіо», то в Полтаві нас ніхто не знав. Але своєю якістю ми таки напрацьовуємо своїх клієнтів. Ми вже маємо повторні відвідини студії. Це вселяє віру і впевненість. Ми відкрили салон завдяки грантовій підтримці держави. Мали першу перевірку. Отримали високу оцінку якості організації роботи. Перевіряючі обіцяли рекомендувати наш заклад полтавцям. "
— Інно, я захоплююся Вами. Розпочинати бізнес тоді, коли багато людей навпаки припиняють роботу своїх підприємств через війну — це варте поваги. Як ви пережили перші місяці війни?
" Було дуже -дуже складно. У перший день війни люди підтвердили свої замовлення, а потім через пів години почали їх скасовувати ( до речі, точно так було і зі мною, – прим. авторки). Трохи більше місяця клієнтів майже не було. Я вже думала призупинити діяльність. Але відповідальність за двох працівників, які були в мене оформлені, зупинили мене. Я не могла сказати їм, що роботи у них віднині немає. Ми почали давати оголошення, говорити скрізь, що ми відкриті, працюємо. І десь із середини квітня почали йти клієнти. Приходили люди, що через війну приїхали до нашого міста. Були харків`янки, які довго жили в метро. Уявляєте у якому стані були їхні ноги? Ми надавали таким жінкам знижки. Але практично всі сплачували повну вартість, бо говорили, що нам треба якось виживати і платити податки. Наші люди неймовірні. "
— Інно, а чи не мрієте Ви про свою мережу студій закордоном?
" Мрію, мрію, мрію! ( Сміється). І вже сім`єю ми розглядали такий варіант. Але ще ми не готові ні морально, ні фінансово до такого кроку. Відкриємо три – чотири студії в Україні, отримаємо досвід — і тоді виходитимемо на міжнародний рівень. Враховуючи те, що майстри краси в Україні мають дуже високу кваліфікацію, то я навіть не сумніваюся, що у нас все вийде. "
— Інно, а як ви поєднуєте бізнес та сім`ю?
" Якщо чесно, то важко. Бізнес перемагає. Та так як він з`явився, коли діти були вже досить дорослими, то це відсіяло частину проблем. Багато жіночих питань побуту допомагає вирішувати мама. І звичайно без розуміння і підтримки чоловіка мені було б дуже важко. А так все потихеньку крутиться. "
— Пані Інно, косметична промисловість - друга після автомобільної впливає на забрудненість середовища. Чи звертаєте ви при виборі препаратів для роботи увагу на їх вплив на навколишнє середовище?
" Обов`язково. Але, на жаль, продукції з мінімальним впливом на екологію на ринку обмаль. І ми таки, здебільшого, користуємося хімічними препаратами. Але я уважно слідкую за новими пропозиціями від виробників. "
— Пані Інно, я щиро бажаю вам не зупинитися на досягнутих щаблях успіху. Вірю, що ваше позитивне ставлення до життя вам допоможе і приїхавши приміром у Гданськ, я заскочу на манікюр у студію «Relax» Інни Оніщенко

Дорогі читачі! Інна Оніщенко неймовірна. Мене вразила її сміливість. Сміливість круто змінювати своє життя. За освітою інженер – будівельник декілька раз за життя кардинально змінювала рід діяльності. І на мою думку, одним із головних чинників успіху, є вміння вчитися. Інна говорить, що на її переконання, вища освіта повинна бути у людини навіть якщо вона майстер педикюру. Адже це зовсім інше сприйняття світу, вміння розуміти різних клієнтів, комунікувати з ними, це можливість вирішувати різні виробничі проблеми якісніше і швидше.

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Кобізька Юлія
Зигун Зоя
Недовіс Людмила
Пинчук Віталіна
П. Яківець
Газета