Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
П’ятниця, 24 Січня 2025 року
Книшівська Ферма: Про людей, які прокидаються раніше сонця
Книшівська Ферма: Про людей, які прокидаються раніше сонця

Книшівська Ферма: Про людей, які прокидаються раніше сонця

Книшівська ферма: історія важкої, але натхненної праці людей, які щодня забезпечують якісну продукцію для кожної родини.

У третю неділлю листопада працівники та працівниці сільського господарства святкують своє професійне свято. Свято людей, які від зорі до зорі трудяться на землі: селяни, фермери, агрономи, трактористи, тваринники   і всі, хто вкладає свою працю і зусилля у забезпечення населення продуктами харчування.

Працювати віддано – працювати якісно

Недільного ранку їду до ферми, що знаходиться у моєму селі Книшівка. На годиннику восьма ранку, день тільки розпочинається, а дівчата (працівниці) вже збираються додому, втомлені, бо робочий день у операторів машинного доїння розпочинається о третій ранку. Територія господарства охайно прибрана, в господарських спорудах чисто і сухо, тварини доглянуті та ситі, а на території ще квітнуть квіти. Там зустрічаю керуючу - Ніну Василівну Личковаху, яка й розповіла мені про кропітку працю своїх підлеглих.

Завідуюча Книшівської ферми ТОВ «Веприк Плюс» Ніна Личковаха (крайня справа) разом із колективом працівниць підприємства

Важливо бути на своєму місці

На фермі працює 34 людини, переважно книшівські, але є і з Плішивця та аж з Педоричів. Для них організовано підвезення.

Роботу розпочинають операторки машинного доїння, їх на фермі 9 основних і три підмінних. На кожну працівницю припадає по 50 дійних корів, але ще є сухостійні. До 5 години ранку все має бути прибрано і підготовлено до доїння, а потім підключаються апарати для доїння і відбувається цей процес. Молоко йде по молокопроводу і потрапляє у танкер де охолоджується. За роботою цього механізму слідкує відповідальний працівник і він же контрольює завантаження молока у молоковоз, який перевозить продукт у Богодухів.

Книшівська ферма, Наталія Кулик

«Для нас важливо, щоб наша робота цінувалася»

Ніна Василівна розповідає, що в господарстві є «передовиці». Якщо в групі є молоді корови, то показник надою від них буде високий. Нинішні «передовиці» це Валентина Міняйло і Наталія Римар, адже в день вони можуть надоїди тонну молока кожна.

На фермі є і працівниці, які трудяться тут вже дуже багато років. Це Анастасія Терещенко та Катерина Мусієнко. Біля корів вправно порається Інна Горбуля. Запитую в неї про складнощі в роботі, на що жінка відповідає:

«Працювати важко - і підйоми ранні, і фізична робота, але ми «втяглися» і сумлінно робимо своє діло. Для нас важливо, щоб наша робота цінувалася».

І далі гостинно показує мені своїх корівок.

Працівники Книшівської ферми: Світлана Мусієнко, Світлана Лукаш, Інна Горбуля (зліва - направо)

А о 7 ранку свою роботу розпочинають відповідальні по догляду за молодняком. Їх на фермі чотири основних і одна підмінна. Їхні основні завдання це догляд, прибирання, годівля та напування молодих тварин. Ще у господарстві є ветеринарна лікарка - Марина Сагайдак, технологиня штучного осіменіння - Анастасія Коркіна, та помічниця керуючої  - Валентина Удовиченко. А також працюють електик і слюсарі з ремонту.

Злагоджена робота – якісний результат

Робочий процес на фермі злагоджений, як точний годинник, бо у роботі з тваринами не має вихідних чи свят. Ніна Василівна зізнається, що працювати з людьми буває складно, але всі її підлеглі роботящі і відповідальні, тому компроміс можна знайти завжди. Найтяжча робота, на думку керуючої, це у групі роздою, бо корови після розтелу потребують особливої уваги. Світлана Мусієнко - закріплена за цим відділом дбайливо доглядає корів, які після народження телят часто дратівливі і хворобливі.

Спільна мрія про перемогу

На запитання, чи вплинула війна на роботу господарства, Ніна Василівна сумно зітхає: «Ще й як вплинула. У вересні 2015 року на війні загинув працівник ферми Сергій Ільченеко, він працював він слюсарем-ремонтником з обслуговування вакуумної установки. Відповідальний і хороший був хлопець, світла пам'ять Сергієві».

Після повномасштабного вторгнення до лав Збройних сил України мобілізовані Василь Андрущенко та Олександр Пуць. На фермі вони працювали слюсарями з ремонту гноєтранспортерів. Захищають нас від ворога і члени сімей працівниць: чоловіки Валентини Герасименко і Світлани Лукаш та сини Світлани Мусієнко і Наталії Лагути.

У працівників та працівниць господарства є одна мрія на всіх - закінчення війни. Вони щиро дякують нашим захисникам та захисницям і з нетерпінняям чекають їх повернення.

Праця на тваринних фермах важка і часто залишається непомітною для багатьох. Та вона є надзвичайно важливою, адже саме завдяки цим людям полиці магазинів наповнені смачними продуктами. Працівники і працівниці книшівської ферми - це не лише люди, які кожного дня докладають титанічних зусиль у своїй нелегкій праці, але й люди, сповнені щирості та віри. Недоспані ночі стали для них звичною справою, а руки погрубіли від роботи. Та незважаючи на важкі умови роботи, вони залишаються усміхненими та відданими своїй справі, а їхні очі випромінюють тепло і надію, адже вони вірять у світле майбутнє, у мир і в нашу Перемогу.

Авторка статті
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
0
Долучитися може кожен і кожна, хто поділяє наші цінності та вірить у Перемогу України!
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС УКРПОШТИ
61565

«Рідний край. Газета Гадяцького земства»
свіжі випуски кожні два тижні.

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Передплатити

Стрічка звісток