Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Субота, 25 Січня 2025 року
Маленька гадячанка з великим серцем
Маленька гадячанка з великим серцем

Маленька гадячанка з великим серцем

Юна гадячанка Єва у свої 10 років є прикладом для багатьох дорослих людей. З перших днів повномасштабного вторгнення вона шукала способи бути корисною у боротьбі з ворогом і знайшла! Нині Єву легко впізнають на вулицях рідного міста, адже вона часто збирає донати на ЗСУ, влаштовуючи справжні концерти живої музики. Завдяки співу і грі на скрипці дівчинці вже вдалося задонатити на армію понад 60 тисяч гривень.
— Єво, як скрипка опинилася у твоїх руках?

Єва: Я ходила у мистецьку школу на малювання і одного разу, чекаючи початку уроку, побачила учня, який пройшов повз мене із чохлом для інструменту і зайшов у сусідній клас. Потім я почула гарну та солодку мелодію і вона мені дуже сподобалася. Я зайшла у той клас і попросила, щоб мене записали на заняття з цим інструментом.

Мама Олеся: Єві на той час було 4 роки. І вона змогла сама зробити такий вибір, про який не шкодує і зараз.

— Що тебе мотивувало зайнятися волонтерством?

Єва: Мені хотілося якось допомагати, але я не розуміла, як це можна зробити. Я дивилася в інтернеті як волонтерять діти: плетуть вінки, браслетики, брелочки, печуть печиво і продають. І одного дня, на день народження Тараса Шевченка,  я вирішила зіграти біля його пам'ятника. Хоч за шумом машин і вітру мелодію було погано чути, та люди почали кидати гроші мені в чохол від скрипки.

Мама Олеся: Все вийшло спонтанно, вона просто лишила чохол відкритим і почала грати, а я знімала її на відео. Не було ніяких табличок, що ми збираємо гроші чи ще щось. А люди почали кидати гроші. Єва у нас досить непосидюча дівчинка і плести віночки у неї не вийшло. А тут вона зрозуміла, що можна збирати гроші своєю грою на скрипці.

— Про що мріє юна співачка Єва?

Єва: Я мрію стати відомою скрипачкою та оперною співачкою. Розумію, що для цього треба докладати багато зусиль, але труднощів не боюсь. І хочу нашої перемоги.

Мама Олеся: Єва з перших днів великої війни  мріє назбирати кошти на байрактар чи на антидронову рушницю, але в перші місяці я її «притримувала», бо у мене був новонароджений син і треба було дуже багато часу приділяти саме йому, а її саму я не могла відпустити кудись збирати донати. Тому активно і регулярно волонтерити та збирати донати ми почали тільки минулого липня, коли синочок трохи підріс. Окрім того, я розумію, що на антидронову рушницю .треба дуже велику суму, а підтримка ЗСУ потрібна вже сьогодні. Тому ми не на одну якусь ціль збираємо, а долучаємося до чиїхось зборів.

— Якими донатами ви з Євою зараз найбільше пишаєтеся?

Мама Олеся: Єва натрапила на відео про збір на «кошмаромобіль» для 56-ї бригади і ми вирішили допомогти. Ми направили на цей збір 16 100 грн, які назбирала Єва протягом півтора місяці.

Єва: За день мені вдається назбирати в середньому 3 тис., коли більше, коли менше. А всього я зібрала вже більше 60 тис.грн.

— Єво, поділися думками, чому важливо допомагати ЗСУ?

Єва: Всі мають допомагати Збройним Силам, щоб наближати перемогу України.

Мама Олеся: Нам дуже допоміг Володимир Демченко. Ми допомагали йому у його зборах, а він придбав Єві спочатку якісний мікрофон, а нещодавно на день народження, подарував ще й потужну колонку, до якої можна під'єднувати і скрипку, і мікрофон. Тепер шум міста нам не заважає.

— Як люди реагують на твої виступи?

Єва: Посміхаються, показують мені «клас», фотографують. Хтось зупиняється і слухає пісню до кінця, дякує, обіймає

— Олесю. чи помічали ви якого віку люди частіше донатять Єві?

Мама Олеся: Це все різні люди. Якщо людина поспішає, то лише задонатить, а якщо прогулюється, то може ще й зупинитися і послухати. Особливо маленькі дітки люблять підтанцьовувати.

Ми хочемо показати людям також, що окрім телефонів, є ще багато різних цікавих і корисних справ: музика, спорт, друзі. Будь-яка людина може не сидіти вдома, а піти і зробити щось корисне для себе чи для інших, в тому числі, для ЗСУ. І не обов'язково збирати великі суми.

— Єво, я дуже вдячна тобі. Найперше - за підтримку ЗСУ, які захищають кожну і кожного із нас, а ще за твою щирість, доброту і любов до рідної землі. Бажаю тобі миру, здоров'я і здійснення усіх твоїх мрій!
Авторка статті
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
0
Долучитися може кожен і кожна, хто поділяє наші цінності та вірить у Перемогу України!
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС УКРПОШТИ
61565

«Рідний край. Газета Гадяцького земства»
свіжі випуски кожні два тижні.

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Передплатити

Стрічка звісток