Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Субота, 20 Липня 2024 року
Медична допомога у маленькому селі
Медична допомога у маленькому селі

Медична допомога у маленькому селі

Зліва направо: Галина Темченко, Валентина Гайдук.

Село Бірки знаходиться в майже двадцяти кілометрах від міста Гадяч. Місцеві, які також потребують лікування, мають чимало труднощів з отримання першої допомоги саме в місті. Фельдшерсько-акушерський пункт в селі вже не одне десятиліття слугує для жителів місцем, куди вони можуть звернутися в разі проблем зі здоров'ям та отримати первинну консультацію.

Приміщення ФАПу розміщується в сусідстві з пересувним відділенням Укрпошти і знаходиться в центрі села навпроти колишньої школи. Всі питання пов'язані зі здоров'ям  вирішує Валентина Гайдук. Вона вже понад 22 роки працює в закладі фельдшеркою. Допомагає у цій справі молодша медична сестра Галина Темченко.

Наша зустріч пройшла в розпал робочого дня жінки. При вході зустрічаю пацієнтів, які вже встигли отримати допомогу.

Відразу з коридору потрапляю в зал очікування. Прямо на полицях розміщуються медичні карти жителів села Бірки.

“Ми порахували, приблизно в селі проживає 175 осіб, але це без урахування студентів, які не так часто бувають дома, та внутрішньо переміщених осіб.” - починає розповідь Валентина.Наша розмова проходить безпосередньо в кабінеті, де жінка приймає хворих та проводить огляд.

“Моя робота полягає у тому, щоб надати першу допомогу людям та виконати листок лікарських призначень, який люди отримали після консультації з сімейним лікарем чи іншим лікарем.”- поділилася вона.

Праворуч від нас знаходиться місце, де і проходить виконання всіх призначення. Це ліжко з усім необхідним для встановлення крапельниць. Поряд знаходиться шафа з медикаментами. Там в наявності: таблетки, краплі та інші ліки, які можуть бути необхідні жителям.

“В середньому. щомісяця ми отримуємо до сотні звернень саме в цьому кабінеті. Викликів буває по різному, але це число варіюється в межах 30-40 разів на місяць. “ - Валентина розповіла, що її робочий день починається о 9 годині ранку. Вона приймає пацієнтів на прийом до 11 години, а потім до 12:20 їздить на виклики.

“Село у нас маленьке, і більшість це пенсіонери, тому частіше за все лікуємо серцево - судинні хвороби. У зимній період також дуже активно звертаються з респіраторними захворюваннями. Крім цього, у нас є і планове лікування,” - фельдшерка відкриває журнал і розповідає про те, з чим найчастіше звертаються люди.

У кабінеті знаходяться ваги для новонароджених. ФАП також спеціалізується на патронажі, тобто на спостереженні за малюком протягом перших місяців життя.

“Уже два роки у нас немає дітей вік яких “до року”. Народжуваність стрімко знизилась, тому ці ваги просто так стоять,” -  з сумною посмішкою додає вона.

До нашої розмови приєднується Галина Темченко. Вона працює тут молодшою медичною сестрою і у всьому допомагає Валентині. Жінки вдвох дбають про місцевих та їх здоров'я.

“Ми ще й намагаємося підтримувати тут красу,“ - говорить Галина і проводить екскурсію кімнатою, де вона доглядає різні кімнатні рослини.

Фельдшерка не зупиняє свою роботу ні на хвилину під час нашої бесіди. Вона продовжує надавати консультацію жителям, які приходять, та по телефону.

Місцеві жителі з посмішкою та вдячністю згадують про жінок. Кожен з них пригадав чимало випадків,коли вони допомогли їм в різних ситуаціях.

“Нам пощастило мати таких професіоналів. Вони завжди, в будь-яку годину дня і ночі готові допомогти нам. ” - говорить місцева жителька Надія.

За даними проєкту Micto.ua, на території колишнього Гадяцького району функціонують 2двадцять ФАПів та сімнадцять амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, які в селах та місті Гадяч опікуються здоров'ям громадян.

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Недовіс Олександр
Газета
Дейна Ганна
Орлова Ірина