Народна творчість України: шлях майстрині Ірини Даниленко
Народна творчість та наші традиції
О. Давиденко в Енциклопедії Сучасної України говорить, що народна творчість - це види та жанри художньої діяльності народу, його колективної духовної спадщини, в якій зібрано знання про природу, історію, важливі події, давні вірування, звичаї, традиції, побут, культуру… Інша назва – фольклор. До народної творчості зараховують народну архітектуру, народне мистецтво, іграшку народну, меморіальну народну скульптуру, народну інструментальну музику, народне оповідання, народні художні промисли, дитячий фольклор, масницю, пісню народну, танець народний, ігри та розваги народні, фольклор музичний, аматорський театр, аматорство художнє, народну поетичну творчість.
Ми вже писали у нашому виданні скільки зусиль приклав наш земляк етнограф Олексій Доля для того, щоб майстри народної творчості України мали авторитет у нашому суспільстві та закордоном.
Днями сім`я майстрів поповнилася новим ім`ям. Це Ірина Даниленко, гадячанка, викладачка класу образотворчого мистецтва Гадяцької дитячої мистецької школи. Журналісти РК поспілкувалися з пані Іриною. До вашої увагу інтерв`ю з гадяцькою майстринею народної творчости.
Звання майстра народної творчості
Навчання
Секрети лялькарства
Мрії
Шлях до народної творчості
Говорять , що під час Другої світової війни у Англії трапився такий випадок.
Черчиллю принесли на розгляд бюджет країни. Погортавши документ, він запитав:
- А де ж витрати на культуру?
- Так війна ж іде! Яка культура?
- Якщо немає культури, навіщо ми тоді воюємо? - здивувався Черчилль.
У нас війна. Війна запекла і жорстока. Але люди плекають культуру, бережуть її, примножують. Ми приречені на перемогу.
Даний матеріал був надрукований у 5 випуску за 2023 рік
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
Стрічка звісток
- 19
- 319
- 133
- 145
- 349
- 449
- 195
- 87
- 297