Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Субота, 20 Липня 2024 року
Олена Пчілка в проєкті «StreetCode».
Олена Пчілка в проєкті «StreetCode».

Олена Пчілка в проєкті «StreetCode».

У Гадячі запустили проєкт «Стріткод: історія на кожному кроці», завдяки якому гадячани і гадячанки зможуть більше дізнатися про відомих історичних постатей.

«Якщо і зберігати історію – то на кожному кроці. Щодня ми ходимо вулицями, які промовляють до нас іменами у своїх назвах. Деякі з них - більш підсвічені, але більшість - поки що маловідомі. Це імена людей, які любили Україну, жили нею, впливали на хід історії, помилялися, еволюціонували у поглядах. Саме завдяки їм, їхнім діям, а не якимось абстрактним «договорам, боротьбі чи просвітництву» ми з вами живемо зараз у Вільній і Незалежній. За усім стояли люди», - переконані автори проєкту, який реалізовує ГО «Історична Платформа» із м. Київ спільно з відділом культури та туризму Гадяцької міської ради, медіа «Рідний край. Газета Гадяцького земства», краєзнавицею Іриною Орловою та ГО «Рідний край - Гадяччина».

До 175-річчя з Дня народження Олени Пчілки розроблені і видруковані перші 10 авторських табличок (стріткодів), з яких можна перейти на сайт за QR-кодом, щоб дізнатися більше про постать, іменем якої названа вулиця. І відкриває список наша славетна землячка Олена Пчілка. Тепер у Гадячі будуть промарковані такі вулиці: Олени Пчілки, Лесі Українки, Михайла Грушевського, Тараса Шевченка, Василя Стуса, Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Івана Франка, Богдана Хмельницького, родини Чижевських.

Цей спільний просвітницький проєкт, спрямований на заповнення прогалин історичної пам’яті людей з України, зокрема з Гадяча. Бо якщо ми їх не заповнюємо власною історією, чи власними героями, то їх заповнять чужинці, вороги. Носії не нашої культури, не нашої історії.

Українцям та українкам потрібні вулиці з українською ідентичністю, знання власної історії та розуміння взаємозв'язків між подіями. Щоб в майбутньому не дати жодного шансу на повернення носіям чужої культури чи історії. І Гадяч на рівні із столицею показує гарний приклад для наслідування.

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Недовіс Олександр
Газета
Дейна Ганна
Орлова Ірина