Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Субота, 20 Липня 2024 року
Пальне та санітарно-гігієнічні товари: що закуповує Краснолуцька громада
Пальне та санітарно-гігієнічні товари: що закуповує Краснолуцька громада

Пальне та санітарно-гігієнічні товари: що закуповує Краснолуцька громада

В Україні регулярно здійснюють різні публічні закупівлі. Серед переліку придбаного і найпростіша канцелярія, і масштабні оборонні закупівлі. Все це здійснюється на платформі Prozorro, адже саме там проводиться контроль за використанням бюджетних коштів. Все прозоро для громадськості. Раніше, ми писали про те, що купляли громади колишнього Гадяцького району. Зокрема, досліджували закупівлі Гадяцької, Великобудищанської та Лютенських громад. Цього разу ми з’ясовували, що закуповує Краснолуцька громада

Санітарно-гігієнічні товари на майже 14 тисяч гривень

Перша цікава закупівля, на яку ми звернули увагу, це пропозиція «Придбання санітарно-гігієнічних товарів, миючих, дезінфікуючих засобів та поліетиленової продукції». До речі, навіть назва була написана з помилками, тому ми її трішки підкоригували. Очікувана вартість 13 819,50 грн. Звісно, ми не могли оминути це, особливо прочитавши деталі пропозиції.

За таку вартість пропонують купити 28 штук перелічених у назві пропозиції товарів, кому та для чого - не вказано. Спочатку ми вирішили, що пояснення просто немає в описі й нам потрібно «копати глибше», але з тендерної документації до закупівлі, яка завершилася 8 квітня ми знайшли лише оголошення і знову ж таки без подробиць.

Переможцем і єдиним учасником стала ФОП «ТКАЧУК ЛАРИСА АНАТОЛІЇВНА», яка зареєстрована у місті Гадяч. З 2016 року ця ФОП брала участь у 681 закупівлі, з них перемогла у 679 закупівлях на суму 9.33 млн грн, а всього підписала 661 договір на суму 9.09 млн грн.

Крім дослідження переможця аукціону ми вирішили порахувати та дізнатися, скільки в середньому витратять на одиницю пропозиції. Скориставшись найпростішим калькулятором, ми отримали 493,5 грн.  Хоча Виконавчий комітет Краснолуцької сільської ради не вказує вартість за 1 штуку, ми можемо зробити лише власні висновки.

Питання що?, куди? і навіщо? – залишаються відкритими.

 

Треба ще: понад 3000 літрів палива

Коли ми натрапили на тендер закупівлі палива лише на 1500 літрів, то подумали, що все не так погано, але прогорнувши сторінку далі, знайшли ще один тендер, який уклали ще в лютому.

Для початку розберемося з «першопрохідцем».  Перша закупівля «Купівля-продаж нафтопродуктів по обліковим картам через мережу АЗС» була опублікована 22 лютого і передбачала наявність облікових карток для заправки автомобілів на суму 99980 грн, тобто 2000 літрів пального.

Переможцем і єдиним учасником стало ТОВ «ВС РИТЕЙЛ». Ми вже раніше розглядали їх участь у закупівлях Гадяцької громади. Цього разу ми не можемо сказати, наскільки вигідна для бюджету громади закупівля, адже як і в попередній закупівлі Виконавчого комітету Краснолуцької громади – жодних подробиць.

Наступником став тендер «Нафтопродукти по обліковим картам через мережу АЗС (дизельне паливо Євро)». Тут ми також можемо побути розумниками і наголосити, що паливом ми називаємо дрова, вугілля, нафту, газ. А пальне – це паливо для двигунів внутрішнього згоряння. Тому бензин, як і солярка – це пальне. Отже, якщо ви маєте 82485 грн, то 1500 літрів дизельного пального Євро – ваше. Ніяких інших подробиць стосовно закупівлі ми не дізналися, що не дивно для цієї громади.

Ми звісно любимо рахувати гроші, а тому хоча б з останньої закупівлі порахуємо. Поділивши загальну суму на кількість літрів, отримуємо 54,99 грн за один літр дизельного пального. Ми поцікавилися, яка ринкова ціна такої пропозиції і не виявили переплати у закупівлі.

 

Журналісти продовжать слідкувати за публічними закупівлями громад колишнього Гадяцького району, щоб контролювати, як використовуються бюджетні кошти.

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Недовіс Олександр
Газета
Дейна Ганна
Орлова Ірина