Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Середа, 17 Квітня 2024 року
Пам`яті Сергія Кустова
Пам`яті Сергія Кустова

Пам`яті Сергія Кустова

Спогад про народного артиста України Сергія Павловича Кустова

"Відійшов у засвіти народний артист України Сергій Павлович Кустов — епоха історії театрального Львова та цілої країни, наш старший колега, друг та наставник. Ми щиро співчуваємо родині, друзям і близьким Сергія Павловича. Вічная пам'ять", — йшлося у повідомленні  Першого академічного театру для дітей та юнацтва у місті Львові.  Ця звістка великим болем відізвалася в душах багатьох гадячан. Адже Сергій Кустов — гадячанин.

Народився Сергій Павлович 12 жовтня 1946 року. Закінчив Гадяцьку середню школу №1. Його друзі й ровесники згадують веселого,  компанійського, дружелюбного хлопця. Його часто можна було побачити на шкільній сцені. Тому для однокласників не було несподіванкою, коли їхній друг по закінченні десятирічки поїхав вступати до Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого. На той час аудиторії інституту розташовувалися на території Києво – Печерської Лаври. Саме в тій цікавій атмосфері історії та мистецтва шліфувався талант юнака, формувалася його сценічна та акторська майстерності. З 1968 року він — актор Львівського театру юного глядача           ім. М. Горького (нині — Перший український театр для дітей та юнацтва) у Львові. На сторінці театру у ФБ зазначено: «Більше, ніж 55 років саме з його ім'ям і був пов`язаний наш театр…саме так, а не навпаки. Перше, про що казав будь-хто, коли дізнавався, що хтось працює в театрі для дітей та юнацтва, було «а, це там, де працює Сергій Кустов!”».

Відомий актор знімався у багатьох картинах. У фільмі «Бур’ян» на

знімальному майданчику працював разом з Іваном Миколайчуком. А також зіграв понад сто ролей у театрі. Ще Сергій Павлович написав книги для дітей, які мають у малечі популярність.

Особисто я почула це ім`я вперше на уроці української літератури, коли ми дивилися науково-документальний фільм із теми, яку вивчали. На жаль, не пам`ятаю, про що вчили (здається, що творчість Шевченка). На екрані

були уривки з якогось художнього фільму – і раптом Ніла Михайлівна, наша

вчителька, емоційно повідомила, що ось на екрані Серьожка Кустов,

гадячанин. І не просто земляк, а земляк, який навчався у нашій школі. Через

пару років випало познайомитися з ним особисто: він завітав до школи якраз

на наш випускний бал. Цікаві моменти від спілкування з актором залишила

пам`ять.

Помер Сергій Павлович 2 грудня 2023 року. Спочивайте з миром, шанований земляче!

Автор статті

Стрічка звісток

Ковальов Віталій
Новікова Світлана
Новікова Світлана
Пинчук Віталіна
Газета