Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Понеділок, 17 Червня 2024 року
Порядок голосування та прийняття рішення ради
Порядок голосування та прийняття рішення ради

Порядок голосування та прийняття рішення ради

Як я вже згадував у одній із своїх статей, місцева рада – це механізм. Для того щоб він правильно функціонував дуже важливо дотримуватись нормативно – правових актів, які регулюють та встановлюють порядок її роботи. Сьогодні розгляну порядок голосування та прийняття рішення радою.

 

 

У більшості своєму, ті рішення, які виносяться на пленарні засідання ради для голосування вже були розглянуті на постійних комісіях. Саме під час них, депутати зазвичай подають пропозиції або зауваження до проєктів рішення. Після обговорення та прийняття або відхилені пропозицій відбувається голосування після якого буде зрозуміло чи потрапить питання на голосування у сесійній залі. Але ніщо не забороняє депутату запропонувати внести зміни  або подати зауваження під час пленарного засідання. У цьому випадку вони мають розглядатися та голосуватися у порядку надходження. Після голосування по кожному із зауважень та пропозицій проєкт рішення ставиться на голосування вцілому як рішення з урахуванням змін та доповнень, підтриманих більшістю депутатів від загального складу ради. Проте такий варіант дуже рідко буває, швидше  приймається рішення про направлення проєкту рішення разом із ухваленими поправками на доопрацювання у відповідні постійні комісії.

Перейдемо до самого голосування адже  важливо, щоб воно проходило правильно. При голосуванні з одного питання кожен депутат ради має один голос і може подати його «за», «проти», або утриматися від голосування. Всі голоси мають враховуватися, а результат оголошуватися головуючим на засіданні. Рішення є прийнятим, якщо за нього проголосували більшість депутатів від загальної кількості у раді.  За перебігом та підсумком голосування повинна слідкувати лічильна комісія, щоб потім засвідчити, що воно відбулося без порушень регламенту і є дійсним. Якщо ж питання не набрало потрібної кількості голосів для затвердження,  воно вважається розглянутим, але не прийнятим. У разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення, негайно проводиться переголосування без обговорення. Проте, депутати цілком можуть відмовитись проводити повторне голосування та взагалі зняти його з розгляду.

“Цей матеріал про порядок голосування та прийняття рішення радою.

опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Кобізька Юлія
Зигун Зоя
Недовіс Людмила
Пинчук Віталіна
П. Яківець
Газета