Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Субота, 20 Липня 2024 року
Постійні комісії ради
Постійні комісії ради

Постійні комісії ради

Ми продовжуємо розповідати про структуру та обов’язки органів місцевого самоврядування.

Сьогодні поговоримо про постійні комісії міської або сільської ради, їхнє утворення та їхні функції в механізмі органів місцевого самоврядування.

Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, але до таких комісій не можуть входити  голова громади або секретарі відповідної ради. Неодноразово чув від людей, які не розуміють, що таке органи місцевого самоврядування, таку думку, що ці комісії непотрібні, бо депутати й так потім прийдуть на сесію і будуть розглядати всі ці питання. Але це велика помилка оскільки саме на профільних комісіях проходить вивчення та попередній розгляд питань, які потім будуть виноситись на порядок денний сесії. Також вони здійснюють контроль за виконанням рішень міської ради та її виконавчого комітету. Кількість постійних комісій та їхній кількісний склад у кожній раді може бути різним та залежать від загальної кількості депутатів у раді. Якщо взяти за приклад Гадяцьку громаду, то тут  найменша кількість буде складати 5 чоловік у одній комісії.  Персональний склад визначається через голосування. При обранні депутатів до постійних комісій, беруться до уваги їх фаховість, професійна підготовка, знання, вміння, навички, особистісні, моральні та ділові якості, але депутат може бути членом лише однієї постійної комісії.

Організація роботи постійної комісії міської ради покладається на голову комісії, кандидатуру якого подає міський голова, але якщо його кандидатуру не погодять при голосуванні більшістю голосів то кандидатури пропонуються секретарем міської ради та депутатами. Засідання постійної комісії скликається за необхідністю і може відбутися, якщо в ньому бере участь не менше половини від загального складу комісії. Однією із найважливіших функцій постійних комісій є попередній  розгляд місцевого бюджету  та проєктів програм соціально-економічного і культурного розвитку за якими громада буде функціонувати наступний рік.  Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, та посадовими особами, яким вони адресовані.

Засідання комісій протоколюються і обов’язково мають оприлюднюватися, як і висновки, або рекомендації та надаються за запитом, оскільки підпадають під Закон України «Про доступ до публічної інформації».

“Цей матеріал про постійні комісії ради, опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Недовіс Олександр
Газета
Дейна Ганна
Орлова Ірина