Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Понеділок, 17 Червня 2024 року
Публічні закупівлі: що нещодавно закупила Гадяцька громада?
Публічні закупівлі: що нещодавно закупила Гадяцька громада?

Публічні закупівлі: що нещодавно закупила Гадяцька громада?

Щодня держава оголошує тисячі тендерів на закупівлю продуктів харчування, офісної техніки, громадського транспорту, будівельних матеріалів, ліків, медичного обладнання, ІТ-систем і багато-багато іншого. Щороку з державного та місцевих бюджетів витрачаються мільярди гривень на те, щоб українцям було де навчатися, лікуватися та мандрувати. У будь-якій країні публічні закупівлі – це величезний ринок та величезна відповідальність для держави. Ми вирішили дослідити, що закуповує місцева влада колишнього Гадяцького району та за які тендери змагається бізнес.

Крісла поворотні, картриджі та бензин: які останні закупівлі здійснила Гадяцька міська рада?

19 січня виконавчий комітет Гадяцької міської ради розмістив тендер на закупівлю бензину А-95 та дизельного пального. Здавалося б, звичайна пропозиція, але найцікавіше – ціна.  Очікувана вартість такої пропозиції 910 тисяч гривень!

В описі до тендеру знаходимо більш детальну інформацію. Згідно з умовами, постачальники повинні надати виконавчому комітету Гадяцької міської ради 14500 літрів бензину та 3000 літрів дизельного пального до кінця поточного року. В свою чергу автори пропозиції зобов’язуються оплатити «післяплатою» протягом 10 днів.

Ми вирішили порахувати, яка реальна вартість такої пропозиції. Для розрахунків використовуємо середню ціну пального у Полтавській області, яку опублікував Мінфін станом на день подання пропозиції, а саме 19 січня. Бензин А-95 коштував 53,74 грн/л, а дизельне паливо 50,99 грн/л.

Весь об’єм бензину буде коштувати 779230 гривень, а дизельного палива 152 970 гривень. Загальна сума 932200 гривень.  Вартість такої пропозиції навіть більша, ніж зазначено автором тендеру, але ціна за отримані послуги, тобто пальне, буде рахуватися  пізніше, після укладання договору,  і очевидно, що загальна сума буде також інша.

23 січня виконавчий комітет Гадяцької міської ради розмістив тендер про закупівлю товару «Крісло поворотне». Цікаво, що аукціон був проведений у той самий день, на якому визначили переможця та уклали договір.

Вартість закупівлі оцінили у 42800 грн, а єдиним учасником та переможцем став ФОП Минка Олександр Михайлович.  ФОП зареєстрований у 2017 році у місті Гадячі.

Ми, звичайно, вирішили порахувати реальну ціну такої пропозиції. На ринку чимало видів крісел різної ціни і зручності. В описі тендеру зазначається, що потрібно закупити 8 крісел. Обираємо середню ринкову ціну 4500 грн за одне з таких. Порахувавши, отримаємо суму 36000 гривень.

Але в договорі знаходимо іншу інформацію. Виконавчий комітет отримає 4 крісла за 3350 грн кожне та 4 сидіння за 7350 одне.  Бренд замовлених стільців невідомий, тому ми не можемо оцінити, наскільки реальна така вартість.

Наступна оголошена закупівля стосувалася послуги із заправки (відновлення/регенерація) картриджів для принтерів та багатофункціональних пристроїв і була проведена 24 січня. Як і в попередньому випадку, договір уклали в той самий день після оприлюднення. Один учасник аукціону – один переможець.  ФОП Вередін Олександр Ярославович працює з технікою понад 18 років, і саме він буде надавати свої послуги міській раді.

Аналізуючи договір, ми знаходимо деталі угоди: 200 картриджів до принтера, які потрібно заправити, 12 картриджів, які потрібно відремонтувати та 10 картриджів, які потрібно регенерувати. Оскільки не вказано бренд та модель принтерів, ми беремо середню ціну на ринку і порівнюємо її із зазначеною у договорі.

У середньому, заправити один картридж коштує 250 гривень; у договорі зазначається, що з бюджету міста будуть платити 270 гривень. Ціна на ремонт картриджів стартує від 250 гривень і вище, а в угоді платитимуть по 400 гривень. За регенерацію картриджів місто заплатить по 500 гривень за одну штуку, а ринкова ціна стартує від 200 гривень залежно від складності виконання роботи. Порахувати загальну суму не можемо, оскільки немає достатньої інформації у відкритому доступі, яка б дозволила нам зробити висновки.

29 січня відбувся аукціон, на якому всі охочі підприємства могли подати свої пропозиції. У тендері для виконавчого комітету таких виконавців знайшлося чотири: ТОВ «БВС Ритейл», ТОВ «Редут ойл», ТОВ "Фуелпостач» та товариство з обмеженою відповідальністю «Укрпетролцентр». Майже кожна із запропонованих ними на аукціоні пропозиція менша на 100 тисяч грн від очікуваної вартості.

Найменшу  пропозицію висунуло ТОВ «БВС Ритейл», – 796 775,00 грн. АЗС BVS є в Гадячі та пропонують вигідну пропозицію.

Наступним іде ТОВ «Редут ойл», яке пропонує постачати бензин та дизельне пальне за 801 150,00 грн. Цікаво те, що це нова компанія, яка заснована у листопаді 2023 року та базується у Луцьку. Стартовий капітал підприємства становив лише 10000 грн.

Далі участь у тендері брало підприємство ТОВ «Фуелпостач». Зареєстрована компанія майже рік тому і базується у Київській області. Запропонована вартість під час участі в аукціоні – 805 874,00 грн.

Найбільшу ціну за свої послуги пропонує зареєстроване у Київській області товариство з обмеженою відповідальністю «Укрпетролцентр». Оголошена вартість – 819 700,00 грн.

Остаточного переможця тендеру та того, хто буде постачати пальне для Гадяцької міської ради ще не визначено. Тож слідкуватимемо за подальшим розвитком подій.

Ми продовжимо відслідковувати поточні закупівлі Гадяцької міської ради, а також плануємо проаналізувати тендери інших громад.

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Кобізька Юлія
Зигун Зоя
Недовіс Людмила
Пинчук Віталіна
П. Яківець
Газета