Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Середа, 29 Травня 2024 року
Стільці та ремонт укриття: закупівлі Великобудищанської громади
Стільці та ремонт укриття: закупівлі Великобудищанської громади

Стільці та ремонт укриття: закупівлі Великобудищанської громади

Prozorro

В Україні кожного дня здійснюються публічні закупівлі. У різних сферах, на різні суми та різними структурами. Завдяки електронним системам та майданчикам, це здійснюється прозоро і дає можливість досліджувати використання бюджетних коштів.

Минулі рази ми писали про закупівлі Гадяцької громади. Тоді ми досліджували тендери на пальне, канцтовари та крісла поворотні - сьогодні акцентуємо на тому, що хоче купити Великобудищанська громада. Спойлер – буде не менш цікаво.

Для початку, нагадаємо, де і як відбувається весь процес закупівлі, якщо ви раптом не читали попередні матеріали.

 

Подання тендеру та процес закупівлі

Prozorro — це електронна платформа, яка об’єднує понад 35 тисяч державних та комунальних органів влади та підприємств (замовники товарів, робіт та послуг) та близько 250 тисяч комерційних компаній (постачальники).

Замовники оприлюднюють оголошення про проведення закупівель в системі Prozorro, а постачальники надають свої комерційні пропозиції. Публікація оголошення та подання пропозицій здійснюється через електронні майданчики, авторизовані системою Prozorro Далі відбувається електронний аукціон в якому беруть участь всі постачальники, які подали свої пропозиції.

 

Укриття у Веприцькому ліцеї за майже мільйон

Тільки відкривши сайт «Прозорро» та увівши в пошуку всі необхідні дані, відразу з’являється вже завершений тендер, який був проведений на початку цього року.

«Поточний ремонт укриття Веприцького опорного ліцею Великобудищанської сільської ради в с. Веприк» очікувана вартість такої закупівлі 1 069 300 грн. Звісно, жодних питань до суми не маємо. Питання безпеки, особливо в останні тижні, коли посилилися обстріли Полтавської області та кількість повітряних тривог протягом дня – залишається надзвичайно актуальним і важливим. Але повернемося до особливостей тендерної документації та проведення аукціону.

Поточний ремонт укриття Веприцького опорного ліцею Великобудищанської сільської ради здійснювався на підставі Меморандуму про співпрацю між Великобудищанською сільською радою Миргородського району Полтавської області та Громадською організацією «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» щодо впровадження Швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (DECIDE) від 28.09.2023р. №14/09-2023. Грант надавався в межах реалізації Швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (DECIDE), що фінансується Урядом Швейцарської Конфедерації через Швейцарську агенцію з розвитку і співробітництва (SDC).

Виконання робіт повинно було завершитися до 23 лютого поточного року. Знову таки спойлер (вибачте, ті хто не любить їх) – не завершили.

На аукціон, який провели 17 січня зайшли два потенційних виконавці із запропонованою вартістю виконання робіт в, УВАГА, 1 гривню: ФОП КРАВЦОВА НЕЛЛІ ЯКІВНА з пропозицією 939 206 грн та ТОВ "ВЕКТОР БУД МОНТАЖ" з остаточною вартістю 939 207. Поки не будемо говорити про переможця, а «пробіжимося» по кандидатах. Хто вони?

ФОП КРАВЦОВА НЕЛЛІ ЯКІВНА – зареєстрований у 2020 році і спеціалізується на будівельних роботах. Цікаво, що ФОП знаходиться за адресою у місті Лиман Донецької області.

ТОВ "ВЕКТОР БУД МОНТАЖ – працює з 2018 року і зареєстрований у Вишгороді, що на Київщині.

Переможцем цього аукціону став ФОП, із запропонованою, на 1 гривню, меншою вартістю.

Що стосується обсягів робіт, то там потрібно було облаштувати бетонну підлогу, стіни, санвузол, подбати про вентиляцію, електромонтажні та сантехнічні роботи.

Договір уклали 1 лютого, а обсяг роботи очевидно не той, який можна завершити якісно за 23 дні. І тут розкриваємо «карти». 27 лютого підписали ще додаткову угоду. Згідно з цією угодою, ремонтні роботи мають завершитися 20 березня,  тобто майже ще один місяць.

Найцікавіше в цій закупівлі те, що вона здійснюється за грантові кошти. Грант також має свої умови й там зазначено, що ремонтні роботи мають бути виконані не пізніше 31 березня.

Питання про безпечність та відповідність всім вимогам такого укриття – залишається відкрите.

Офісні стільці (знову?)

Вже незмінною традицією стало писати про офісні стільці Кожного разу потрапляємо на цікаві пропозиції.

Цього разу  Комунальний заклад "Центр надання соціальних послуг" Великобудищанської сільської ради хоче придбати офісні стільці за 19344 гривень. Добре, що не один, а 13.

Тендер хотіли провести швидко і вже 24 лютого мати нові зручні стільчики, але, згідно з даними у «Прозорро», аукціон провели 11 березня. Переможець і єдиний учасник Кутовенко Віталій Миколайович. Пошукавши у реєстрах хто цей загадковий чоловік, знаходимо, що він керівник Гадяцького колективного ремонтно-будівельного підприємства ОРБІТА.

Звісно, рахувати гроші це наше все, тому порахуємо скільки вийде один стілець. Провівши елементарні обчислення отримуємо один офісний стілець 1488 гривень. Оскільки договір ще не укладений, тому важко сказати, який товар буде отриманий в результаті.

— Журналісти продовжать слідкувати за цими та іншими тендерами громад колишнього Гадяцького району, щоб не допустити розкрадання бюджетних коштів.

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Страшко Надія
Ященко Валентина
Дейна Ганна
Новікова Світлана
Новікова Світлана
Новікова Світлана