Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Четвер, 12 Грудня 2024 року
Органи місцевого самоврядування в умовах децентралізації
Органи місцевого самоврядування в умовах децентралізації

Органи місцевого самоврядування в умовах децентралізації

Завдяки реформі децентралізації органи місцевого самоврядування отримали нові можливості для розвитку та ефективного управління громадами

Структура органів місцевого самоврядування після реформи децентралізації

На жаль в Україні, коли людина чує про початок нової реформи, то відразу вибудовує негативне сприйняття та готується до чогось гіршого ніж вже є. Таке уявлення виникло через ряд невдалих реформ, які так і не змогли подолати корупцію та забезпечити гідний рівень життя для середньостатистичного жителя держави.

Але є одна реформа, яку можна вважати вдалою – це «Децентралізація». Процес децентралізації розпочато 2014 року і головною метою було: формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, надання високоякісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів прямого народовладдя, узгодження інтересів держави та територіальних громад.

Впевнені, що по кожному із пункту, можна багато чого написати, як гарного так і поганого, але нас цікавлять інститути прямого народовладдя та механізми, які можуть використовувати жителі громад щоб впливати на органи місцевого самоврядування.

Перше з чого потрібно почати — це із визначення, що таке місцеве самоврядування, органи місцевого самоврядування та їх структури, адже кожен із механізмів структури має свої повноваження і якщо ми хочемо отримати результат, то потрібно їх розрізняти та розуміти оскільки без розуміння суті місцевого управління, ради перетворюються на узурпаторські механізми багаторічного управління певних осіб.

Склад і повноваження для вирішення місцевих питань

Отже,  місцеве самоврядування — право та змога територіальних громад, як безпосередньо, так і через представницькі органи місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання й управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення.

В свою чергу, органи місцевого самоврядування —  це виборні та інші органи територіальних громад, наділені повноваженнями вирішувати питання місцевого значення та мають відповідний склад:

  • голова громади;
  • заступники голови громади;
  • старости;
  • секретар ради (обирається із числа депутатів відповідної ради);
  • виконавчий комітет (орган, який створеного радою за поданням міського голови);
  • депутати ради та постійних і тимчасових контрольних комісій (складаються з обраних депутатів);
  • виконавчі органи (відділи, управління, департаменти);
  • комунальні установи (школи, садочки, лікарні тощо);
  • комунальні підприємства.

У наступних публікаціях, ми детально розберемо функції кожного органу та розповімо, як ви можете вплинути на них.

— “Цей матеріал про структуру органів місцевого самоврядування після реформи децентралізації опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Даний матеріал був надрукований у 16  випуску за 2023 рік

 

Читайте також:

Як виконавчий комітет сприяє впровадженню ключових рішень для економічного та культурного розвитку громади

Віталій Ковальов

Голова громади: повноваження і виклики, виборча пасивність як інструмент зосередження влади в місцевому самоврядуванні

Віталій Ковальов
Автор статті
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
0
Долучитися може кожен і кожна, хто поділяє наші цінності та вірить у Перемогу України!
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС УКРПОШТИ
61565

«Рідний край. Газета Гадяцького земства»
свіжі випуски кожні два тижні.

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Передплатити

Стрічка звісток