Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Середа, 17 Квітня 2024 року
Структура органів місцевого самоврядування після реформи децентралізації
Структура органів місцевого самоврядування після реформи децентралізації

Структура органів місцевого самоврядування після реформи децентралізації

Ми продовжуємо розповідати про структуру та обов’язки органів місцевого самоврядування.

 

На жаль в Україні, коли людина чує про початок нової реформи, то відразу вибудовує негативне сприйняття та готується до чогось гіршого ніж вже є. Таке уявлення виникло через ряд невдалих реформ, які так і не змогли подолати корупцію та забезпечити гідний рівень життя для середньостатистичного жителя держави.

Але є одна реформа, яку можна вважати вдалою – це «Децентралізація». Процес децентралізації розпочато 2014 року і головною метою було: формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, надання високоякісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів прямого народовладдя, узгодження інтересів держави та територіальних громад.

Впевнені, що по кожному із пункту, можна багато чого написати, як гарного так і поганого, але нас цікавлять інститути прямого народовладдя та механізми, які можуть використовувати жителі громад щоб впливати на органи місцевого самоврядування.

Перше з чого потрібно почати — це із визначення, що таке місцеве самоврядування, органи місцевого самоврядування та їх структури, адже кожен із механізмів структури має свої повноваження і якщо ми хочемо отримати результат, то потрібно їх розрізняти та розуміти оскільки без розуміння суті місцевого управління, ради перетворюються на узурпаторські механізми багаторічного управління певних осіб.

Отже,  місцеве самоврядування — право та змога територіальних громад, як безпосередньо, так і через представницькі органи місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання й управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення.
В свою чергу, органи місцевого самоврядування —  це виборні та інші органи територіальних громад, наділені повноваженнями вирішувати питання місцевого значення та мають відповідний склад:

Голова громади;

Заступники  голови громади;

Старости;

Секретар ради ( Обирається із числа депутатів відповідної ради);

Виконавчий комітет (орган, який створеного радою за поданням міського голови);

Депутати ради та постійних і тимчасових контрольних комісій (Складаються з обраних депутатів);

Виконавчі органи (відділи, управління, департаменти);

Комунальні установи (школи, садочки, лікарні тощо);

Комунальні підприємства.

У наступних публікаціях, ми детально розберемо функції кожного органу та розповімо, як ви можете вплинути на них.

— “Цей матеріал про структуру органів місцевого самоврядування після реформи децентралізації опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Автор статті

Стрічка звісток

Ковальов Віталій
Новікова Світлана
Новікова Світлана
Пинчук Віталіна
Газета