Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Четвер, 12 Грудня 2024 року
Ніна Плутенко про участь у проєкті «Супермама»
Ніна Плутенко про участь у проєкті «Супермама»
Сім'я  Ніни Плутенко у проєкті «Супермама»
Сім'я Ніни Плутенко у проєкті «Супермама»

Ніна Плутенко про участь у проєкті «Супермама»

Ніна Плутенко ділиться досвідом участі у проєкті «Супермама», своїми методами виховання дітей та особистими планами на майбутнє

Супермама із Гадяча

Протягом другого тижня вересня у 6 сезоні телепрограми «Супермама» на телеканалі СТБ, за звання найкращої змагалися матусі з Полтавщини. У 9-му випуску була показана Ніна Плутенко з Гадяча, яка перша з учасниць розповіла про своє життя та особливості виховання дітей. Про деталі участі, ексклюзив за кадром, справжнє життя Ніни та її плани на майбутнє – дізнавалися журналісти РК.

— Пані Ніно, Ви стали однією з небагатьох жителів Гадяччини, які брали участь в проєктах національного масштабу. Що надихнуло Вас стати учасницею програми?

— Перш за все, я шукала себе. У мене був тяжкий переломний період в житті і я відчувала потребу щось змінити. Я розуміла, що мені потрібно було вийти із зони комфорту. І я, навіть не замислюючись куди йду, як відбуваються такі зйомки, просто заповнила заявку на участь. І згодом отримала запрошення на кастинг. Зізнаюсь, що іноді я думала: «Хто я, щоб мене туди взяли?», але відмовлятися навіть не збиралася. І враховуючи, що з нашої області кастинг пройшло 500 чоловік, а до четвірки увійшла саме я, то для мене це багато що означає.

Спочатку я мала страхи і хвилювання, але знаєте, це як іти по темній вулиці. Ти знаєш, що там світло в кінці тунелю точно є і йдеш туди. Це моя така набута риса протягом життя. Хоча народилася я не з таким характером… Іноді мені дуже важко було переступати через себе, але я закривала очі і просто йшла вперед. Адже в будь-якій ситуації не буває такого, що немає виходу. Навпаки, їх буває аж два - або вперед, або назад.

Реальність за кадром телепрограми

— Часто про такі проєкти говорять, що історії героїв вигадані, а сюжети продумані до дрібниць. Як було тут?

—Зйомки проходили у Києві у павільйонах Нового каналу і каналу СТБ. Дорогу у Київ мені оплатили. Кожну з 4 дівчат зустрічала людина і проводила до окремої кімнати на різні поверхи, щоб ми не познайомилися завчасно. Перед самим записом мені дали мою біографію, яку я розповіла на кастингу. Це щоб я не «мекала» перед камерами.

Сценаристи нічого свого не додавали, тільки те, що я говорила раніше. А от у ефір увійшли не всі мої роздуми та вислови. Були обрізані слова чи окремі фрази. Наприклад, я хотіла розповісти про свої методи виховання, що дітей потрібно виховувати через розмови, без насилля. А одна із матусь каже, вказуючи на іншу: «Вона б'є дітей, виховує у суворості». Але ж я не знала, що вона це вже сказала. Ну я і «випалила», що та дурепа, якщо не вміє говорити з дітьми, пояснювати, домовлятися і вважає, що залишається тільки ремінь для виховання.

Але в ефір увійшло тільки те, що вона дурепа. Мене дуже обурив випущений епізод, де плакав Максим. Мами-учасниці не мали права розпитувати сина про його батька і про наше розлучення. Або могли б хоч узгодити ці питання зі мною. Бо були такі слова, коли ми знімалися в павільйоні, дуже гидкі, які не пустили до ефіру. А коли зачепили дитину - пустили.

Те, що мене дуже турбує, як навчаються діти в воєнний стан — це не випустили, а за батька вони повинні були узгодити. Я в цей момент була за дверима. Почула і кажу: «Що ви робите?», а вони (ред.знімальна група) кажуть:"Тихо, Ніна, мовчи". Незважаючи ні на що, Ніна задоволена своєю участю та пригадує, що за кадром була зовсім інша атмосфера.

Спільні емоції: сміх, сльози та єдність учасниць проєкту «Супермама»

— Розкажіть про інших учасниць проєкту «Супермама» та про сам процес зйомок.

— Про інших учасниць… У кожної різне життя, різний характер, світобачення, фінансова стабільність і так далі. І у кожної були свої позитивні і негативні сторони. Але я все-рівно до всіх ставилася з позитивом. За весь час зйомок ми і сміялися багато, і плакали. У нас дуже об'єднана четвірка вийшла, на відміну від інших. Ми на самому фіналі навіть сміялися.

Я здогадувалася, про що саме мені будуть говорити і відповідала з усією своєю щирістю і про нігті, і про виховання дітей. Але хто вони такі, щоб судити мене? Треба пам'ятати, що це просто шоу. Про знімальну групу, то взагалі можна цілий день розповідати. На зйомках у Гадячі вони пропросили щось перекусити, бо зйомки тривали 10-12 годин. І моя мама вирішила накрити стіл для них усіх, а це майже 10 чоловік. Вони з таким захватом смакували і дякували!

Просто наша Гадяччина такий щирий і гостинний народ. Також я вручила їм подарунок - набір із глиняної вази з написом "Гадяч" і глиняними стаканчиками. Знімальна група не очікували такого прийому. А мені хотілося зробити їм приємне, і здається, це вийшло!

Ніна Плутенко про виховання: від суворості батьків до безмежної любові для дітей

— Ніно, Ви говорили, що найголовнішою Вашою метою на проєкті було розповісти про себе та показати себе справжньою. Поділіться своїм досвідом виховання дітей та що б Ви змінили у вихованні від своїх батьків?

— Моя любов до батька прийшла тільки тоді, коли мені було за 30 років. Коли я пробачила його, тільки тоді дозволила собі його обіймати, цілувати і говорити, що я його люблю. Батьки мене не вчили проявляти емоції. Як і всі батьки з 80-х, вони вважали, що любити це - взувати, одягати, годувати, в школу збирати.

Що саме в цьому полягає їх любов. Але мене ніхто ніколи не обіймав, не цілував і коли у мене вже народилась Іра, мама казала: «Що ти її виціловуєш? Що ти її обіймаєш?». І про Максима так само. Зараз у мене є внучка, я її просто заціловую. А коли ж її цілувати? У 20 років? Ми і раніше з дітьми проводили багато часу. Ну куди вони без мене дінуться? Ми з дітьми одне ціле і не можемо бути порізно. Вони зі мною радяться, я їх виховую і заміняю їм і батька і матір. І я цим пишаюся.

«Мама ста професій»: життя в блозі та допомога воїнам

— На проєкті Вас нарекли мамою «ста професій», а що ще Ви можете розповісти про свої захоплення і щоденні справи?

— Я веду свій інформативний блог. Він про моє життя. Можливо це дурнувато звучить, але людям цікаво, як ти просинаєшся, як ти готуєш їжу і чи готуєш взагалі, як худнеш. В проєкті мене показали як «не готуючу маму", та мене це не образило, бо у мене в блозі все це є. І хто мене знає, тому відомо яка я господиня у своєму домі.. Мені не потрібно випендрюватися. Я жива і щира.

У ефір також не увійшла моя розповідь про те, що мій рідний брат знаходиться на війні і що я активно займаюся волонтерством. Я допомагаю «Гадяцькому борщу». Раніше у мене було достатньо часу, але зараз менше і тому більше стала допомагати фінансово, а не фізично. Звісно мої донати не тисячні і я розумію, що 100 грн. це невеликі кошти, але коли в мене є така можливість, то я перераховую зручну суму.

«Супермама» під прицілом критики: Ніна про хейт і людяність

 Після виходу передачі «Супермама» багато людей залишили негативні коментарі про Вас. Чи ображаєтеся Ви за такі вислови?

— По перше, я не психолог, а звичайна жива людина. Я не знала, чи будуть негативні коментарі, тому і не готувалася морально, психологічно. Мені більше було боляче, як моя мама реагує на все це. Я була на програмі, в цьому варилася, знала що де і як говорила. І розуміла, що можливо не там вставлять, перекрутять. Це монтажери, сценаристи, знімальна група — проти них нічого не маю.

А за коментарі мені трохи прикро, що люди судять по собі… Я свідомо прийшла на цей проєкт, мене ніхто не заставляв. Ось мене вразила одна фраза в інтернеті: "Ти ж блогер — то терпи". В сенсі, терпи? В першу чергу, я - людина. Так, я учасниця проєкту, але ви не маєте права ображати, засуджувати мене чи ще когось за зовнішність, за виховання дітей. Чи що не приготувала гостям на стіл качку, як інша учасниця.

Ніна про виховання дітей і нові життєві цілі: рух тільки вперед

— Ви побачили методи виховання інших матусь, отримали поради від Дмитра Карпачова. Які висновки зробили і чи зміниться щось у Ваших стосунках із дітьми?

— Я скажу ту думку, яку і проносила через увесь проєкт. Виховувати треба не дубцем чи пряником. Якщо діти тебе дратують чи ще щось, то це проблема в тобі. Треба вміти говорити з дитиною. Хочу порадити мамам більше віддавати часу своїм дітям, більше цікавитися ними, їхніми захопленнями. Потрібно знаходити спільну мову з ними. Не вмієш? Звертайся до психолога. Зараз в інтернеті стільки всього цікавого і тих, хто може тобі порадити. І найголовніше - любіть своїх дітей!

— І наостанок поділіться своїми планами на майбутнє.

— Вершин можна поставити багато і досягати їх. Скажу для тих, хто цікавиться мною. Якщо з'явиться можливість, то я буду йти і на інші телепроєкти, буду спілкуватися, розвиватися. Ще стільки всього незвіданого. Я думаю: хоч би мені життя вистачило на усі ті цілі і бажання, які я собі ставлю.

Я всім рекомендую якомога більше розвиватися, шукати себе і не стояти на місці. Якщо ж комусь подобається бути диванним коментатором, то це їх життя, я не маю права судити. А я буду йти вперед і перемагати. Мене ще дуже багато всього чекає.

 

Даний матеріал був надрукований у 19  випуску за 2023 рік

Авторка статті
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
0
Долучитися може кожен і кожна, хто поділяє наші цінності та вірить у Перемогу України!
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС УКРПОШТИ
61565

«Рідний край. Газета Гадяцького земства»
свіжі випуски кожні два тижні.

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Передплатити

Стрічка звісток