Традиції кобзарства продовжуються
Цікавим було спілкування і з учнями Світлани Михайлівни. Вони так бадьоро відповідали на запитання. Я радо поділюся з вами, шановні читачі, нашою розмовою
Швидко промайнув час розмови, Пора завершувати інтерв`ю. Ансамбль готується до відео запису свого виступу на наступному конкурсі. У зв`язку з війною, конкурси проводяться заочно. Світлана Михайлівна просить РК подякувати за підтримку класу бандуристів у Лютеньці голові сільської ради Омельченку Володимиру Івановичу, керівнику відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Лютенської сільської ради Романенко Наталії Олександрівні, директору місцевої школи Гриню Олексію Вячеславовичу, батькам учнів. Без цих людей юні обдарування не мали б можливості вчитися мистецтву гри на бандурі, продовжувати традиції кобзарства на Гадяччині.
І на завершення як не зацитувати Олену Пчілку? У своїх спогадах вона ділиться з нами пісенними традиціями своєї сім`ї та рідного краю: «Щодо пісень українських, то не знаю, чи ще в якому панському домі співано їх так багато, як у нас! …Я до сеї пори знаю тих гадяцьких пісень – безліч, і між ними багато таких, що вже їх тепер і не співають…А ще ж і кобзарі бували в нас: приходив, буваючи на ярмарку в Гадячому, кобзар з Лохвиці, а ще й другий, Гадяцького повіту, з Лютеньки, старого козацького гнізда (там і досі живе кобзарський хист, як се видно по кобзарській думі, записаній у Лютенці останніми роками і надрукованій в академичному виданню «Етнограф. Вісник»».
* КОВА́ЛЬ Іван Андрійович (03. 10. 1936, с. Лихівка, нині смт П’ятихат. р-ну Дніпроп. обл. – 21. 01. 2000, Полтава) – бандурист, диригент, педагог. Засл. арт. УРСР (1973). Закін. Дніпроп. муз. уч-ще (1961; кл. бандури Л. Воріної), Київ. консерваторію (1966; кл. бандури С. Баштана). Відтоді – кер. ансамблю бандуристів Полтав. філармонії. Від 1973 – у Полтав. муз. уч-щі: 1973–2000 – викл. кл. бандури, водночас 1973–92 – кер. ансамблю бандуристів, 1975–77 – зав. відділу нар. інструментів. К. належать пісні «Земленько моя» (сл. В. Бровченка), «Йшли у бій богатирі» (сл. Д. Луценка), обробки нар. пісень: «Ой на ставу, на ставочку», «Дівочий сон», «Ой гарна я, гарна», «Ходила я по садочку», «Козак гуляє» та ін. Серед учнів – І. Василенко, О. Курінний, Т. Таран, Н. Тимощенко, Р. Чорногуз.

«Рідний край. Газета Гадяцького земства»
свіжі випуски кожні два тижні.
Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію
Передплатити