Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Середа, 29 Травня 2024 року
«Вам що, зайнятися нічим?»
«Вам що, зайнятися нічим?»

«Вам що, зайнятися нічим?»

Продовження

Тож по підвалах грати – ми людям будемо заважати.  У ККЗ «Дружба» нам не дозволили тренуватися, бо у них є свій художній керівник, а діти хотіли вчитися зі мною. Але в мене немає педагогічної освіти, щоб офіційно вчити дітей на базі ККЗ.

В ДНЗ «Гадяцьке ВПАУ» теж не змогли виділити кімнату, бо в підвалі у них укриття. .

А вже в кінці минулого літа у нас з'явилася своя база для тренувань. У Станіслава Мостового батько зараз за кордоном, і він дозволив облаштувати свій гараж. Вивезли звідти непотрібні речі, залили стяжку, утеплили стіни, встановили буржуйку, привезли крісла тощо.

Світ і закони серед «своїх»

— Ви самі зазначили, що ви не педагог. Але попри це змогли знайти підхід до дітей, як це вам вдалося?
" Спочатку я геть не розумів, як спілкуватися з дітьми. Я не ідеально володію літературною мовою, а хотілося ж у їхніх очах бути адекватним і впевненим наставником. Але поступово мені вдалося знайти спільну мову з кожною дитиною. Для мене в «лабаловці» всі рівні і вимоги до всіх однакові, і до сина в тому числі. Але у спірних питаннях ми радимося всією командою, допоки у нас не буде єдиного рішення. Буває, що дітки запрошують своїх друзів на репетиції і слухаємо ще думку вільних слухачів, робимо якісь зміни у піснях. "
— А чи є у вас якісь категоричні заборони?
" Ми обговорили правила поводження у команді і в репетиційній - ніяких сигарет, бійок, алкоголю. За наркотики взагалі – розстріл. Я пояснював, що виріс у 90-х і знаю, який воно все має запах, вигляд і як поводиться людина під цими речовинами. Інакше дорога сюди буде закрита назавжди – хто б це не був. "
— І як діти на ці правила реагують?
" З розумінням. Вони усвідомлюють наслідки і серйозність моїх слів, тому у нас і не виникало ніяких складних ситуацій. "

Потужна заявка про себе від гадяцьких рок-гуртів

— Розкажіть детальніше про конкурс у Києві, де виступали ваші вихованці.
" В інтернеті дітки знайшли інформацію про конкурс «School Bands Battle 2023», ми почитали умови – всім учасникам має бути до 18 років. І подали заявки на участь обох гуртів. Потрібно було зробити кавер на відому пісню і відправити відео. Якщо проходять цей відбір, то їдуть до Києва на концерт. Обидві мої команди взяли перші місця на цьому етапі відбору серед 37 учасників. І почали готуватися до концерту в столиці. Обрали дуже складну пісню, тому доводилося багато і наполегливо працювати. "
Під час виступу у Києві
— Які настанови ви давали перед поїздкою?
" Говорив, щоб поводилися чемно. Хай інші ведуть себе як хочуть, а ми нормальні, адекватні, цивілізовані музиканти. Цим і виділяємося. Так, ми рок-музиканти, можемо називатися металістами, але ми не пропагуємо культ смерті, черепи, сатанізм і тому подібне. "
— А що ви прославляєте?
" Мир, чесність, кохання. А найбільше доброту. "
— А як відбувався сам виступ? Чи хвилювалися діти і ви?
" Звичайно, всі хвилювалися. Ми пішли прогулялися скляним мостом, пофотографувалися. Дітки трохи розслабилися, але коли повернулися в павільйон, то знову побачив, що вони знервовані. Спробували поспілкуватися з іншими учасниками, а потім сказали, що з такими розмовляти не будуть. Це можна зрозуміти, адже там були місцеві діти, вихованці рок-школи. Вони поводилися зверхньо. А ще їх прийшли підтримати їхні друзі-фанати, а ми такі скромні, з маленького містечка. Ну а вже коли виходили на сцену, то мене трусило мабуть більше, ніж їх. Зіграли вони прекрасно, навіть краще, ніж на репетиціях. Ніде ніхто не збився. Аліна чудово заспівала свою авторську пісню «Повертайся живим». Дехто із суддів плакали, піднімалися, багато хто знімали на телефон. Ця пісня дуже глибока, я чув її сотні разів, але і мене вона кожного разу «пробиває». "
— Які результати цього конкурсу?
" Наші четверте і шосте місця, серед 12 учасників. На подібні конкурси треба їхати зі своїм звукорежисером. Бо чужі – то наші найперші вороги. У нас був жахливо виставлений звук: то не чути одного інструменту, то іншого, то вокал приглушений. Я постійно підбігав до звукорежисера і просив щось додати, щось знизити. А коли виступали вихованці київської рок-школи, які й виховуються під керівництвом цього звукорежисера, серед них і його власний син, то звук був просто ідеальним. У нас ще є чим похвалитися - 9 березня наш рок-гурт «Едор» взяв участь у відбірковому турі всеукраїнського фестивалю «Червона Рута», що проходив у Полтаві. І дітей зарахували в резерв фестивалю. "
— Як складається життя і музична кар'єра ваших вихованців сьогодні, після такого шаленого успіху у столиці?
" Ми думали, що після концерту зможемо трохи відпочити, а вийшло навпаки – нам треба ще більше попрацювати. Є такий гурт «The Sixsters», і їхній продюсер погодився продюсувати одну з наших пісень. Він планує записати її у професійній студії і просувати далі на широкий загал. На жаль, дехто із учасників гуртів поїхали з Гадяча і не мають змоги зараз грати з нами, тому ми об'єднали два гурти в один під назвою «Нам сказали», і нині разом із цим продюсером обираємо пісню і репетируємо її. Ну і ще ми отримали дуже цікаву пропозицію, але про це ми розповімо трохи згодом, вже після самої події. "
— А що ви можете сказати стосовно проблем дозвілля молоді Гадяччини?
" Такі проблеми в Гадячі існують, мабуть, ще з часів моєї юності. Молоді немає де збиратися навіть просто поспілкуватися. Хіба що у під'їздах, підвалах. Вони самі шукають, чим зайнятися. От і знаходять найлегші, але часто небезпечні заняття. Випадково сталося, що я створив місце для нормального, розвиваючого дозвілля невеликої компанії дітей, куди вони ходять з бажанням, а не батьки заганяють. А скільки дітей просто тиняється вулицями і не знають, чим зайнятися? Однозначно треба цю ситуацію змінювати. Але потрібно, щоб у цьому були зацікавлені і молодь, і батьки, і різні тренери, викладачі, і місцева влада. "
Виступ на фіналі «School Bands Battle 2023». На ютюб-каналі гурту «Нам сказали»

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Страшко Надія
Ященко Валентина
Дейна Ганна
Новікова Світлана
Новікова Світлана
Новікова Світлана