Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Субота, 20 Липня 2024 року
Вони боролися за зміни. Історії Героїв Небесної Сотні з Полтавщини
Вони боролися за зміни. Історії Героїв Небесної Сотні з Полтавщини

Вони боролися за зміни. Історії Героїв Небесної Сотні з Полтавщини

Щороку 20 лютого — день, коли вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, а також згадують дні Революції гідності. На Майдані вбили сотні людей з усієї країни, серед яких і жителі Полтавщини. Вони отримали звання Героїв України посмертно та лишились у пам’яті рідних навіки.

Джерело: За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА

«Небесна Сотня» — збірна назва протестувальників, які загинули на Майдані у грудні 2013 — лютому 2014. Найбільше жертв було 20 лютого. Попрощалися з загиблими наступного Дня на Майдані. Там їх і назвали «Небесною Сотнею». Під час прощання лунала пісня «Плине кача...». 

Сутичка у Маріїнському парку та постріл впритул — про кременчужанина Ігоря Сердюка

Ігор Сердюк — кременчуцький підприємець, який з перших днів протестів їздив у Київ. Він вступив до самооборони, був знаменоносцем 9 сотні. Майже два місяці пробув на Майдані. Час від часу повертався додому, щоб побачитися з дружиною та донькою.

18 лютого 2014 року — останній день його життя. Цього дня відбувся жорстокий розгін мирної демонстрації в Маріїнському парку. По беззбройних людях відкрили вогонь, декількох демонстрантів забили на смерть, а десятки отримали поранення. 

Ігор Сердюк та його побратими по сотні відступили на ріг вулиці Інститутської і Кріпосного провулку. Там почали будувати барикаду, незважаючи на постріли, кров та сирени десятків машин «швидкої». На них пішли в атаку силові підрозділи режиму Януковича, і тоді беззбройні бійці самооборони зустріли їх обличчям до обличчя. Ігор був у першому ряду. Постріл з обрізу впритул... Куля увійшла в перенісся.

В рідному Кременчуці Ігор залишив свій бізнес, захоплення дайвінгом та родину: дружину з маленькою донькою. Посмертно отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» та медаль «За жертовність і любов до України». 

Андрій Черненко — інженер-технолог, який загинув від кулі снайпера

Андрій із села Слободо-Петрівка Гребінківського району, де зараз мешкають його батьки та брати. За освітою інженер-технолог, працював автоелектриком на станції технічного обслуговування в Києві. Пізніше — у посольстві України в Нідерландах. 

Загинув 18 лютого від кулі снайпера. Його доставили з Будинку профспілок до лікарні з проникаючим вогнепальним пораненням. Посмертно отримав звання Герой України, орден «Золота Зірка» та медаль «За жертовність і любов до України». Залишилися дружина та семимісячна, на той момент, донька Яна. Похований герой у селі Слободо-Петрівка. 

Нагадаємо, що 20 лютого під час Революції Гідності у Києві на Інститутській вулиці силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. За день було до ста жертв, їх назвали «Небесною Сотнею». Цей день став переламним у ході подій Революції. 

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Газета
Недовіс Олександр
Газета
Дейна Ганна
Орлова Ірина