Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )
Середа, 29 Травня 2024 року
Юні екскурсоводи
Юні екскурсоводи
Без имени-2
Фото з відкритих джерел

Юні екскурсоводи

В Рашівському музеї-аптеці екскурсії проводять шестикласники

Незвичне хобі обрали собі двоє школярів з Рашівки – вони розповідають для туристів про експонати місцевого музею-аптеки, поводять квести та експерименти з безпечної хімії.

Як розповіла авторка проекту Аптека-музей Рашівці Юлія Кобізька, цього року туристичний сезон почався ще ранньою весною. З того часу постійними відвідувачами в музеї були двоє друзів Діма Клименко і Денис Губін, які майже щодня приходили і цікавилися всім, що є на музейних полицях. «Вони прослухали екскурсію кілька разів, і вже з легкістю могли переказати її, – розповіла Юлія. - Спочатку Діма радо долучися до пропозиції разом зустріти наступних туристів, а згодом до нас приєднався і Денис». Загалом за літо було поведено 10 екскурсій за участю юних екскурсоводів, тобто туристичні групи приїздили майже щотижня. Іноді кількість людей досягала 25 чоловік, як дорослих, так і дітей.

Як зізналися самі хлопці, найбільше їм довподоби працювати з однолітками, коли під час екскурсій відбуваються ігри і вікторини. А найбільшим відкриттям для них стало те, як іноді непросто утримувати увагу слухачів, особливо підлітків. Вивчити текст розповіді було для них неважко, тому хлопці постійно шукають нові цікавинки і радо діляться ними з гостями.

Авторка музею тішиться, що змогла знайти таких здібних помічників, які відразу ж сподобалися гостям. Вона додала, що до 1872 року, коли в Полтаві відкрили фельдшерську школу, саме в такий спосіб аптекарі і навчали малих хлопців, беручи їх собі в підмогу.

Нагадаємо, Аптека-музей працює з 2019 року, розповідаючи історію аптекарської справи в Рашівці від 1892 року.

Автор статті

Зробіть онлайн-передплату друкованої версії газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства" та підтримайте нашу редакцію

Стрічка звісток

Страшко Надія
Ященко Валентина
Дейна Ганна
Новікова Світлана
Новікова Світлана
Новікова Світлана