Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )

Культурний хаб* Гадяччини, або як культурники перетворили свої таланти у зброю проти ворога.

В єдності наша сила!

Новікова Світлана

Молодий, красивий, цілеспрямований, дуже уважний і турботливий – лише такі характеристики я чула про героя цього матеріалу. І невимовно боляче, що до всіх цих слів сьогодні ми додаємо дієслово в минулому часі «був»…

Зигун Зоя

Сашко дивиться на мене і на його обличчі з’являється поблажлива усмішка. Бо я не втримуюся і поспіхом випалюю, що він — справжній герой російсько-української війни. — То Ви справжніх героїв не бачили! Коли «Цибуля» (позивний— прим.) з одним патроном вів шістьох полонених росіян під час штурму, чи коли «Колос» (позивний — прим.) рятував життя нам, виносячи з-під обстрілів та гасячи БК після потрапляння ворожих снарядів. Немає вже його…, — каже Сашко. Я не сперечаюся, адже вірю в абсолютний героїзм кожного, хто зараз захищає нашу країну. Доля вирішила пов’язати те, що без війни не могло навіть гіпотетично перетнутися, і я з подивом вкотре ловлю себе на думці, що вдячна цій клятій війні за ці знайомства

Новікова Світлана

Житель села Сари, що у Гадяцькій громаді, Віталій Волков пішов добровольцем на фронт у квітні 2022 року. Майже половину свого життя Віталій віддав благородній справі – працював на гадяцькій підстанції Миргородської стації екстреної допомоги. У народі – «швидкій допомозі». Але коли розпочалося повномасштабне вторгнення, Віталій пішов на фронт рятувати військових. На жаль, бойовий медик Віталій Волков загинув у вересні 2022 року неподалік Бахмута. 9 січня 2023 року Віталія посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Страшко Надія

Гадячанин Денис Бєляков опанував на війні більше 50 видів піхотного озброєння. Зараз, змінивши кілька медичних закладів після поранення, відновлює сили на рідній землі та паралельно лікується у місцевій гадяцькій лікарні. Журналістам РК вдалося поговорити із Денисом Бєляковим, доки він тут у Гадячі, на реабілітації. Протягом усієї розмови нам здавалося, що якби не поранення, «вхопити» Дениса нам не вдалося б. Сучасну історію України пишуть вони — сучасні українські боги війни, які стали такими не за своїм бажанням, але за своїм обов’язком. Хлопці, які вже живуть війною і навіть бачать у ній романтику.

Новікова Світлана

З Віталієм Кошманом ми познайомилися на Толоці-2024, куди він прийшов, щоб допомогти очистити від сміття популярні місця відпочинку гадячан. Міцна статура, уважний погляд, чіткі рухи видавали в ньому професійного військового. Віталій захищає Україну з 2014 року. Та чи не вперше, у матеріалі про наших захисників не буде фото співрозмовника. І цьому є пояснення - наш герой снайпер і розвідник.

Новікова Світлана

Про мого співрозмовника не чули хіба що малі діти, адже він не лише активний волонтер сьогодні, а й відомий ініціативний та наполегливий громадський активіст протягом усього свого життя. Пенсіонер, в минулому директор Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, заслужений учитель України, член журі літературно – мистецької премії імені Олени Пчілки …

Зигун Зоя

Поїздки на схід до наших земляків стали вже звичайною та необхідною справою для багатьох жителів Гадяччини. Журналістка РК Світлана Новікова вчергове ділиться своїми враженнями від них.

Новікова Світлана
Зигун Зоя

14 березня в Україні вшановуються добровольці - люди, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й взяли до рук зброю, щоб захистити країну.

Новікова Світлана