Тег
# Громада
- 443 перегляда
Цьогоріч минає 10 років від початку української реформи децентралізації. ЄС визнав її як одну із найуспішніших в Україні. Війна випробувала цю реформу на міцність, адже вже понад 10 років Україна чинить опір російській агресії, два з яких – у надскладних умовах повномасштабного вторгнення. Усі територіальні громади в певній мірі відчули війну на собі: хтось першим опинився на шляху загарбницької армії і зумів вистояти, відбити ворожий удар і не пустити ворога далі, хтось, на жаль, опинився на деякий час під окупацією, але продовжив піклуватися про своїх жителів і підтримувати все українське, хтось надав прихисток незліченній кількості ВПО, а хтось подав руку допомоги тим населеним пунктам, які вже звільнила з окупації українська армія. Редакція газети вирішила поставити 5 запитань до 6 голів ОТГ, щоб показати рівень стійкості та спроможності нашого місцевого самоврядування. Ми вже писали про Сергіївську, Петрівсько-Роменську, Великобудищанську та Краснолуцьку громади. Наступна зустріч відбулася з головою Лютенської територіальної громади Володимиром Омельченко. Він розповів про те, як формувалася, функціонує та розвивається громада, якою він керує.
Світлана Новікова
- 176 перегляда
Молоді люди залишають свою громаду і не повертаються? Молодь «пасивна» і нічого «не хоче»? Дійсно, проблеми відтоку молоді та її пасивності характерні для багатьох країн, але Європейський Союз знайшов ефективні шляхи їх вирішення через створення молодіжних консультативно-дорадчих органів. Запровадження подібних інструментів в Україні може стати потужним кроком для залучення молоді до активного громадського життя, розвитку місцевих спільнот та зменшення відтоку молоді. Якщо у громаді є діюча Молодіжна рада, то скоріш за все, місцева влада готова до системної та прозорої молодіжної політики. А це означає, що громада не помилилась на останніх виборах.
Світлана Новікова
- 55 перегляда
В Україні регулярно здійснюють різні публічні закупівлі. Серед переліку придбаного і найпростіша канцелярія, і масштабні оборонні закупівлі. Все це здійснюється на платформі Prozorro, адже саме там проводиться контроль за використанням бюджетних коштів. Все прозоро для громадськості. Раніше, ми писали про те, що купляли громади колишнього Гадяцького району. Зокрема, досліджували закупівлі Гадяцької, Великобудищанської та Лютенських громад. Цього разу ми з’ясовували, що закуповує Краснолуцька громада
Редакція
- 429 перегляда
Цьогоріч минає 10 років від початку української реформи децентралізації. ЄС визнав її як одну із найуспішніших в Україні. Війна випробувала цю реформу на міцність, адже вже понад 10 років Україна чинить опір російській агресії, два з яких – у надскладних умовах повномасштабного вторгнення. Усі територіальні громади в певній мірі відчули війну на собі: хтось першим опинився на шляху загарбницької армії і зумів вистояти, відбити ворожий удар і не пустити ворога далі, хтось, на жаль, опинився на деякий час під окупацією, але продовжив піклуватися про своїх жителів і підтримувати все українське, хтось надав прихисток незліченній кількості ВПО, а хтось подав руку допомоги тим населеним пунктам, які вже звільнила з окупації українська армія. Редакція газети вирішила поставити 5 запитань до 6 голів ОТГ, щоб показати рівень стійкості та спроможності нашого місцевого самоврядування. Ми вже писали про Сергіївську, Петрівсько-Роменську та Краснолуцьку громади. Наступна зустріч відбулася з головою Великобудищанської територіальної громади Миколою Шаблієм. Він розповів про те, як формувалася, функціонує та розвивається громада, якою він керує.
Світлана Новікова
- 162 перегляда
Ми продовжуємо розповідати про структуру та обов’язки органів місцевого самоврядування. Сьогодні поговоримо про те, чому саме депутат має відстоювати ваші права у органах місцевого самоврядування.
Віталій Ковальов
- 202 перегляда
У Гадячі запустили проєкт «Стріткод: історія на кожному кроці», завдяки якому гадячани і гадячанки зможуть більше дізнатися про відомих історичних постатей.
Редакція
- 170 перегляда
Б`юті – індустрія в Україні дуже популярна. Наші жінки дозволяють собі насолоду доглядом за власною красою. Саме красою. Так як англійське слово б`юті у перекладі і означає «краса», то далі будемо озвучувати тему нашої розмови як «історія успіху в індустрії краси».
Ірина Орлова
- 71 перегляда
Як я вже згадував у одній із своїх статей, місцева рада – це механізм. Для того щоб він правильно функціонував дуже важливо дотримуватись нормативно – правових актів, які регулюють та встановлюють порядок її роботи. Сьогодні розгляну порядок голосування та прийняття рішення радою.
Віталій Ковальов
- 120 перегляда
Цьогоріч минає 10 років від початку української реформи децентралізації. ЄС визнав її як одну із найуспішніших в Україні. Війна випробувала цю реформу на міцність, адже вже понад 10 років Україна чинить опір російській агресії, два з яких – у надскладних умовах повномасштабного вторгнення. Усі територіальні громади в певній мірі відчули війну на собі: хтось першим опинився на шляху загарбницької армії і зумів вистояти, відбити ворожий удар і не пустити ворога далі, хтось, на жаль, опинився на деякий час під окупацією, але продовжив піклуватися про своїх жителів і підтримувати все українське, хтось надав прихисток незліченній кількості ВПО, а хтось подав руку допомоги тим населеним пунктам, які вже звільнила з окупації українська армія. Редакція газети вирішила поставити 5 запитань до 6 голів ОТГ, щоб показати рівень стійкості і спроможності нашого місцевого самоврядування.
Світлана Новікова
- 483 перегляда
Про мого співрозмовника не чули хіба що малі діти, адже він не лише активний волонтер сьогодні, а й відомий ініціативний та наполегливий громадський активіст протягом усього свого життя. Пенсіонер, в минулому директор Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, заслужений учитель України, член журі літературно – мистецької премії імені Олени Пчілки …
Зоя Зигун