Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )

Тег 

Пам'ятна монета

За повідомленням офіційної ФБ сторінки НБУ

Газета

Цьогоріч минає 10 років від початку української реформи децентралізації. ЄС визнав її як одну із найуспішніших в Україні. Війна випробувала цю реформу на міцність, адже вже понад 10 років Україна чинить опір російській агресії, два з яких – у надскладних умовах повномасштабного вторгнення. Усі територіальні громади в певній мірі відчули війну на собі: хтось першим опинився на шляху загарбницької армії і зумів вистояти, відбити ворожий удар і не пустити ворога далі, хтось, на жаль, опинився на деякий час під окупацією, але продовжив піклуватися про своїх жителів і підтримувати все українське, хтось надав прихисток незліченній кількості ВПО, а хтось подав руку допомоги тим населеним пунктам, які вже звільнила з окупації українська армія. Редакція газети вирішила поставити 5 запитань до 6 голів ОТГ, щоб показати рівень стійкості та спроможності нашого місцевого самоврядування. Ми вже писали про Сергіївську, Петрівсько-Роменську, Великобудищанську та Краснолуцьку громади. Наступна зустріч відбулася з головою Лютенської територіальної громади Володимиром Омельченко. Він розповів про те, як формувалася, функціонує та розвивається громада, якою він керує.

Новікова Світлана

Перша газета в Гадячі була надрукована в 1906 році. Відтоді й ведеться літочислення гадяцького видавництва, а паралельно з ним і історія газети, адже вони тісно пов'язані і відображають розвиток одне одного ось уже понад 100 років. Сьогодні пропонуємо вам третю, останню частину спогадів Катерини Ходикіної (дівоче прізвище Грицина), робітниці набірного цеху гадяцької друкарні з 1940 року. Стиль написання та авторську мову збережено.

Газета

Поетка, письменниця, драматургиня. Народи- лася 16 листопада 1956 року в селі Млини Гадяцького району Полтавської області.

Недовіс Олександр

Спогади про одного із наших Героїв

Дейна Ганна

Людмила Розсоха, краєзнавиця, м. Миргород

Газета

Умови розвитку національної періодики завжди були нелегкими. Полтавський край на цій ниві виступив заспівувачем: саме тут зʼявився у грудні 1905 року часопис «Рідний край» і додаток «Молода Україна» (перший у Наддніпрянщині журнал для дітей українською мовою) під редагуванням Олени Пчілки. Про труднощі доставки періодики до читача можна дізнатися від самої Олени Пчілки. У своєму зверненні вона цитує слова дописувача із села Бобрик, розміщені на сторінках «Газеты Гадячского земства». Пройшло з того часу понад 100 років, і хоч за цей час ворогів української преси в країні стало значно менше, та проблеми з розповсюдженням газети залишаються невирішеними до сих пір.

Газета
Газета

Відбулася презентація 17-го випуску літературно-краєзнавчого альманаху «Мистецьке гроно» присвяченого 175-ій річниці від дня народження української письменниці, меценатки, перекладачки, етнографки, фольклористки, публіцистки, громадської діячки, нашої землячки Олени Пчілки.

Газета