Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )

Тег 

День українського добровольця

14 березня в Україні вшановуються добровольці - люди, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й взяли до рук зброю, щоб захистити країну.

Новікова Світлана
Дейна Ганна

Історичні відомості про наш край

Дейна Ганна

Українські Гомери з довгими козацькими вусами… На зображенні Кобзар Хведір Гриценко з с. Лютеньки.1885 рік. Автор П.Д. Мартинович.

Дейна Ганна

Історія «Рідного краю». На зображенні Іван Мазепа. Автор Микола Підгорний. Робота знаходиться у Музеї Полтавської битви.

Шендрик Людмила

Про стан початкової освіти нашого краю у 1917 році

Дейна Ганна

Щороку в Україні, у березневі дні, вшановують День народження Тараса Григоровича Шевченка, великого поета й художника, політичного і громадського діяча, борця за щастя народу. Здавна митці працювали над увічненням образу Великого Кобзаря за допомогою різних засобів образотворчого та народного декоративно-прикладного мистецтва. Значне місце образ Кобзаря посідає в художній вишивці. Здавна, майже у кожній хаті, був вишитий портрет Кобзаря, обрамлений вишитим чи тканим рушником.

Газета

3 лютого виповнилося 160 років з дня народження поета, драматурга і перекладача Володимира Самійленка

Дорогань Галина

Щороку 20 лютого — день, коли вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, а також згадують дні Революції гідності. На Майдані вбили сотні людей з усієї країни, серед яких і жителі Полтавщини. Вони отримали звання Героїв України посмертно та лишились у пам’яті рідних навіки.

Adm1rid_Krai

В Україні та загалом у світі налічується близько 100 пам‘ятників та пам‘ятних дошок, присвячених Лесі Українці. Їх можна зустріти і в центрі села Соколя Львівської області, і в парку Клівленда у США. На Гадяччині, на жаль, такого пам’ятника немає, хоча спроби увіковічнити всесвітньо відому українку були. Ось про деякі з них.

Новікова Світлана