Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )

Тег 

Закінчення оповідання Олени Пчілки, початок у попередніх номерах

Редакція

За повідомленням офіційної ФБ сторінки НБУ

Редакція

Умови розвитку національної періодики завжди були нелегкими. Полтавський край на цій ниві виступив заспівувачем: саме тут зʼявився у грудні 1905 року часопис «Рідний край» і додаток «Молода Україна» (перший у Наддніпрянщині журнал для дітей українською мовою) під редагуванням Олени Пчілки. Про труднощі доставки періодики до читача можна дізнатися від самої Олени Пчілки. У своєму зверненні вона цитує слова дописувача із села Бобрик, розміщені на сторінках «Газеты Гадячского земства». Пройшло з того часу понад 100 років, і хоч за цей час ворогів української преси в країні стало значно менше, та проблеми з розповсюдженням газети залишаються невирішеними до сих пір.

Редакція
Редакція

Відбулася презентація 17-го випуску літературно-краєзнавчого альманаху «Мистецьке гроно» присвяченого 175-ій річниці від дня народження української письменниці, меценатки, перекладачки, етнографки, фольклористки, публіцистки, громадської діячки, нашої землячки Олени Пчілки.

Редакція

Про Олену Пчілку як редакторку – видавчиню часопису «Рідний край» та дитячого додатку до нього з красномовною назвою «Молода Україна» вже написані монографії та статті, зроблений аналіз редакторської роботи, значення згаданих видань для становлення української ідеї на початку ХХ століття. Та Олена Пчілка мала ще одну практику редагування друкованого видання. Мова йде про газету Гадяцького Земства під назвою «Рідний край», яку Ольга Петрівна Косач редагувала з травня 1917 року до середини лютого 1918 року.

Ірина Орлова

Цього року на державному рівні відзначатиметься 175 років з часу народження Олени Пчілки (1849 - 1930) – письменниці, фольклористики, етнографині, перекладачки, редакторки, видавчині, громадської діячки. Ми не подаватимемо до друку вже відомі читачам факти про Олену Пчілку. Пропонуємо жителям Гадяччини матеріал, у якому з науковою точністю дослідника розширюються деякі грані фактів її життєпису.

Ганна Дейна

“Рідний край. Газета Гадяцького земства” – відроджене видання, що об’єднує гадячан у боротьбі за збереження національної ідентичності

Світлана Новікова

Як Олена Пчілка вплинула на розвиток театру в Гадячі? Продовження історії: «Олена Пчілка: діяльність у Гадячі і розвиток дитячого театру»

Марія Рахмун