Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )

Дванадцята сорочка

Вишивання, вишивка, вишивальниця – слова , які повернулися у наш активний словарний запас десь років двадцять тому. Тоді, коли ми почали все більше і більше себе ідентифікувати як українці і почали проявляти інтерес не просто до вишивки, а саме до української вишивки. Це не брокарівський хрестик. Це верхоплут, солов`їні вічка, ретязь, зерновий вивід, курячий брід… Всі ці шви є характерними для вишивки нашого регіону. Вважають, що полтавська вишивка - одна із найскладніших і найвишуканіших вишивок світу. Вона налічує більше 180 видів швів. Полтавська вишивка відзначається великою кількістю рослинних мотивів. Наші предки добре знали про силу рослин і передавали їхню магію на полотні. Саме цією вишивкою захопилася Ірина Ніженець із Петрівки – Роменської . Як це було, що вийшло з цього захоплення, читайте у нашому матеріалі.

Страшко Надія

Про стан початкової освіти нашого краю у 1917 році

Дейна Ганна

У березні виповнюється 155 років від дня народження і 60 років від дня смерті гадяцької подруги Лесі Українки Антоніни Семенівни Макарової. Про те що єднало жінок, про їхню дружбу і про пам’ять, що досі береже наше місто – у сьогоднішньому дописі.

Рахмун Марія

Про талановиту молодь у «Гадяцькому вищому професійному аграрному училищі»

Зигун Зоя

Попри те, що триває російсько-українська війна, а історія на наших очах пишеться пікселями і кров’ю, не маємо права забувати про важливу дату, яка майже співпадає з початком цієї повномасштабної війни – день народження Лесі Українки (25 лютого 1871 року). Пропонуємо читачеві маловідомі факти часів її перебування у місті Гадячі мовою архівних документів

Дейна Ганна

Писати про хороших людей – завжди приємно. А про тих, кому вдячний – ще й завжди хочеться. Так народилася рубрика «Боронимо рідний край». Історії про тих, хто своїми діями наближає нашу перемогу. Це наші незламні захисники і захисниці, волонтери, медики й інші небайдужі, які захищають, відстоюють, оберігають, допомагають, зігрівають. Прагнемо, аби кожне ім'я було відомим, кожен вчинок пам'ятали.

Зигун Зоя

Спогади мешканців будинку «Фесика»

Новікова Світлана
Зигун Зоя
Зигун Зоя