Публікується в Гадячі з 1906 року
«Бажання ясне — мислити, творити, живиться силою думок цілючих і правду й боротьбу благословити!»
Олена Пчілка
0
( 1000 )

5 запитань головам громад: як живе та функціонує Лютенська громада

Цьогоріч минає 10 років від початку української реформи децентралізації. ЄС визнав її як одну із найуспішніших в Україні. Війна випробувала цю реформу на міцність, адже вже понад 10 років Україна чинить опір російській агресії, два з яких – у надскладних умовах повномасштабного вторгнення. Усі територіальні громади в певній мірі відчули війну на собі: хтось першим опинився на шляху загарбницької армії і зумів вистояти, відбити ворожий удар і не пустити ворога далі, хтось, на жаль, опинився на деякий час під окупацією, але продовжив піклуватися про своїх жителів і підтримувати все українське, хтось надав прихисток незліченній кількості ВПО, а хтось подав руку допомоги тим населеним пунктам, які вже звільнила з окупації українська армія. Редакція газети вирішила поставити 5 запитань до 6 голів ОТГ, щоб показати рівень стійкості та спроможності нашого місцевого самоврядування. Ми вже писали про Сергіївську, Петрівсько-Роменську, Великобудищанську та Краснолуцьку громади. Наступна зустріч відбулася з головою Лютенської територіальної громади Володимиром Омельченко. Він розповів про те, як формувалася, функціонує та розвивається громада, якою він керує.

Новікова Світлана

Юна гадячанка Єва у свої 10 років є прикладом для багатьох дорослих людей. З перших днів повномасштабного вторгнення вона шукала способи бути корисною у боротьбі з ворогом і знайшла! Нині Єву легко впізнають на вулицях рідного міста, адже вона часто збирає донати на ЗСУ, влаштовуючи справжні концерти живої музики. Завдяки співу і грі на скрипці дівчинці вже вдалося задонатити на армію понад 60 тисяч гривень.

Зигун Зоя

Перша газета в Гадячі була надрукована в 1906 році. Відтоді й ведеться літочислення гадяцького видавництва, а паралельно з ним і історія газети, адже вони тісно пов'язані і відображають розвиток одне одного ось уже понад 100 років. Сьогодні пропонуємо вам третю, останню частину спогадів Катерини Ходикіної (дівоче прізвище Грицина), робітниці набірного цеху гадяцької друкарні з 1940 року. Стиль написання та авторську мову збережено.

Газета

Поетка, письменниця, драматургиня. Народи- лася 16 листопада 1956 року в селі Млини Гадяцького району Полтавської області.

Недовіс Олександр

Людмила Розсоха, краєзнавиця, м. Миргород

Газета

Гадяччина має багато земляків, які прославили її далеко за межами України… Серед них жінки: гадячанка Ольга Петрівна Косач (у дівоцтві Драгоманова) та римарівчанка Віра Іванівна Баринова - Кулеба. Ольга Петрівна - знана письменниця, Віра Іванівна – видатна художниця. Їм не довелося зустрітися при життю (Віра Іванівна народилася через вісім років після відходу у вічність Ольги Косач). Цьогоріч їх поєднали гадяцький край та краснолуцькі пейзажі.

Орлова Ірина

Умови розвитку національної періодики завжди були нелегкими. Полтавський край на цій ниві виступив заспівувачем: саме тут зʼявився у грудні 1905 року часопис «Рідний край» і додаток «Молода Україна» (перший у Наддніпрянщині журнал для дітей українською мовою) під редагуванням Олени Пчілки. Про труднощі доставки періодики до читача можна дізнатися від самої Олени Пчілки. У своєму зверненні вона цитує слова дописувача із села Бобрик, розміщені на сторінках «Газеты Гадячского земства». Пройшло з того часу понад 100 років, і хоч за цей час ворогів української преси в країні стало значно менше, та проблеми з розповсюдженням газети залишаються невирішеними до сих пір.

Газета

Ми продовжуємо розповідати про структуру та обов’язки органів місцевого самоврядування. Сьогодні поговоримо про те, чому саме депутат має відстоювати ваші права у органах місцевого самоврядування.

Ковальов Віталій

Відбулася презентація 17-го випуску літературно-краєзнавчого альманаху «Мистецьке гроно» присвяченого 175-ій річниці від дня народження української письменниці, меценатки, перекладачки, етнографки, фольклористки, публіцистки, громадської діячки, нашої землячки Олени Пчілки.

Газета